Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Computex 2014: Biznis hybrid od HP

Computex 2014: Biznis hybrid od HP
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Hewlett-Packard predstavila na Computexe svoj nový biznis hybrid laptop/tablet s trochu krkolomným názvom HP Pro x2 612. Ide o 12,5-palcový laptop s dotykovou obrazovkou, ktorý obsahuje Intel procesor Core i3 či i5 a je poriadne vybavený portami.

Displej hybridného zariadenia HP Pro x2 612 je dotykový a prináša rozlíšenie HD (1,366 x 768) až full HD. Okrem toho podporuje aj digitálne pero, ktoré má vlastný slot na uskladnenie v displeji. Vo vnútri sa nachádza procesor od Intelu v podaní Haswell, teda Core i3 alebo i5. Operačný systém má na starosti Windows 8.1 a veľkosť úložného priestoru sa pohybuje od 64 GB do 512 GB. Tablet je vybavený i čítačkou Smart Card.

Samotný tablet má batériu s kapacitou 8 hodín a obsahuje port USB 3.0 a čítačku kariet mikro SD a mikro SIM. Vlastní totiž okrem 3G i 4G modul. Sú tu dva fotoaparáty, oba disponujú HD rozlíšením.

Klávesový dock obsahuje viaceré porty, ktoré z neho robia tiež slušný biznisový nástroj. Nechýba tu VGA port, DisplayPort či Ethernet pripojenie. Vložiť sa dá i klasická SD karta a sú tu dva USB 3.0 porty. Obsahuje tiež batériu, ktorá predĺži životnosť tabletu až na 14 hodín. Klávesnica je odolná voči menším nehodám s vodou či čajom.

Na zariadenie sa môžeme tešiť v septembri. Ak by vás vša zaujal napríklad len tablet so stylusom, potom je tu možnosť kúpiť ho samostatne a v tom prípade sa nazýva HP Pro Tablet 612.