Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dell: Latitude Rugged Extreme do najťažších podmienok

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Do série Latitude od Dellu dnes pribudli až dva zodolnené laptopy do poriadne náročných podmienok. Ich presnejší názov je Latitude Rugged Extreme a sú nimi 12-palcový konvertibilný laptop-tablet a 14-palcový notebook. Oba sú primárne určené do armády a úradov spojených s verejnou bezpečnosťou.

Zariadenia prešli tvrdými skúškami a vydržia pád z výšky až 1,82 m. vyrobené sú z odolného ultra-polyméru a magnéziovej zliatiny. Porty sú uzatvoriteľné a zariadenia disponujú delláckym systémom riadenia teploty QuadCool, ktorý umožňuje laptopom prežiť teploty od – 29 do 63 stupňov Celzia. "Tieto nové robustné formy boli vyvinuté so spätnou väzbou od našich používateľov z bojových oblastí," vraví Patrick Seidensticker, riaditeľ marketingového oddelenia pre odolné laptopy Dell. "Sú odolné voči prachu a sú určené pre použitie v daždi a vetre."

Dell Latitude Extreme Rugged je do každého poľa

Oba laptopy poháňa procesor Haswell od Intelu, pamäť RAM sa môže pohybovať od 4 do 16 GB. Úložný priestor má kapacitu 512 GB. Webkamera má pritom rozlíšenie full HD a 12-palcová verzia obsahuje i 8 mpx fotoaparát s bleskom. Dostupné budú v máji a ich ceny sú 3,649 $ za 12-palcový a 3,499 $ za 14-palcový laptop.