Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vynovená kompaktná kamera Blackmagic zvláda nakrúcať v 4K HDR RAW

Vynovená kompaktná kamera Blackmagic zvláda nakrúcať v 4K HDR RAW
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
11. 4. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Už v roku 2013 predstavila spoločnosť Blackmagic svoju kompaktnú videokameru so senzorom Super 16 v cenovo dostupnej hladine pre filmárov. No na novú verziu sa muselo čakať až doteraz. Aktualizovaná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K bola uvedená počas výstavy NAB 2018 v americkom Las Vegas a môže sa pochváliť natívnym 4K rozlíšením v HDR, ktoré dokáže spracovať vo formáte RAW.

Kompaktná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K získala HDR snímač formátu Four Thirds, ktorý disponuje natívnym rozlíšením 4 096 x 2 160 pixlov, 13-mi stopami dynamického rozsahu a dvojitým ISO pre nakrúcanie aj v slabších svetelných podmienkach s hodnotou až do 25 600. Väčší snímač by mal výrazne zredukovať orezy pri použití objektívov formátu Micro Four Third, čím sa dosiahne širší záber.

Kompaktná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.

Pocket Cinema Camera 4K je schopná nakrúcať 4K videá rýchlosťou až 60 snímok za sekundu. V nižšom rozlíšení 1080p to zvládne pri rýchlosti 120 snímok za sekundu. Záznam sa ukladá vo formáte ProRes (10-bit) alebo RAW (14-bit) na interné karty SD alebo CF, no predovšetkým na externé úložisko pripojené cez USB-C port. Na zadnej strane nájdeme 5 palcový dotykový LCD displej pre úpravu nastavení a dá sa využiť 3D Lookup Table pre nastavenie farieb kamery.

Kompaktný dizajn kamery je oveľa prenosnejší ako pri veľkých filmárskych kamerách. Telo je vyrobené z odolných a ľahkých polykarbonátových kompozitov. Pri rukoväti sú strategicky umiestnené ovládacie tlačidlá a číselníky pre rýchly prístup k spusteniu či zastaveniu nakrúcania videa, k režimom fotografovania, nastaveniu ISO, uzávierky, clony atď.

Kompaktná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.

Kamera disponuje štyrmi vstavanými mikrofónmi a nechýba jej vstup mini XLR pre pripojenie externého mikrofónu, rovnako ako 3,5 milimetrový audio konektor. Používatelia môžu kameru ovládať aj bezdrôtovo cez rozhranie Bluetooth a čisté 10-bitové video alebo HDR video sa môže vysielať cez port HDMI.

Kompaktná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K bude vydaná neskôr v tomto roku za cenu 1 295 dolárov.

Kompaktná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.

Podobné články