Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Vysávače s elektrickou kefou Kärcher precízne čistia aj väčšie plochy

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 5. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Určite to poznáte, vysávanie kobercov dá naozaj zabrať. A to ani nehovoríme o tom, koľko nečistôt by ste našli v koberci aj po vysávaní. Nemecký Kärcher má však recept na to, ako sa väčšiny špiny zbaviť už pri prvom vysávaní. Svoje technológie a inovácie pritom premietol do zariadenia, ktoré poteší aj chyžné v hoteloch, kde je toho vysávania naozaj dosť.

Modelový rad suchých vysávačov s elektrickou kefou Kärcher CV je navrhnutý na upratovanie väčších kobercových plôch, napríklad v hoteloch, ubytovniach či v kanceláriách. Kombinuje v sebe výkonné nasávanie s elektricky poháňanou kefou, ktorá by sa mala postarať aj o vyčistenie nečistôt v koberci.

„Výhodou tohto vysávača je elektrická kefa, ktorá rozhýbe kobercové vlásočnice, tým pádom sa ľahšie dostane špina von zo spodku koberca. Vysávač má o 40 percent väčšiu účinnosť čistenia kobercových krytín voči štandardným kotlovým vysávačom,“ hovorí pán Robert Mihály, Kärcher Slovakia.

Vysávače s elektrickou kefou si tak hravo poradia nielen s krátkymi, ale aj s dlhými kobercovými vlasmi. No a aby bolo vysávanie rovnako účinné, bez rozdielu výšky kobercového vlasu, pridali nemeckí vývojári aj špeciálny merací senzor.

„Sleduje, ako blízko, respektíve na akú diaľku je kefa od podlahovej krytiny a tým pádom spotrebiteľ si dokáže nastaviť správnu výšku.“

Poslúži k tomu optická pomôcka v podobe signálnej kontrolky, ktorá používateľa informuje o tom, kedy je potrebné zmeniť nastavenie kefy pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku čistenia. Ďalší dôležitý indikátor zasa informuje používateľa o stave naplnenia filtračného vrecka, aby sa včas predišlo prípadným problémom.

„Keď sa preplní filtračné vrecko, tak sa zníži sací výkon a tým pádom dochádza k nadmernému opotrebovaniu stroja a zníženia životnosti turbíny.“

Vysávače s elektrickou kefou Kärcher sú vybavené až trojitým systémom filtrácie nečistôt. Prvou časťou filtrácie je pritom už spomínané filtračné vrecko, ktoré je vyrobené z pevnej netkanej textílie.

„Ako druhý filter je filter na hrubé nečistoty a tretím je HEPA filter, ktorý ocenia aj alergici.“

Výrobca sa snažil čo najviac zjednodušiť používanie a pozornosť venoval aj samotnému tvaru vysávača tak, aby bol efektívny v akomkoľvek priestore.

„Vysávač má farebne odlíšené ovládacie prvky. Tvar tohto vysávača je dizajnovaný, aby mal čo najväčší plošný výkon, takisto, aby sa vedel dostať do rohov alebo ťažko prístupných miest.“

Nemeckí vývojári inovovali v modelovom rade CV i nastaviteľnú rukoväť vysávača. Tá je navrhnutá ergonomicky tak, aby bola práca s vysávačom pohodlná a používateľ sa neunavil ani pri čistení veľkých plôch. Prispeje k tomu aj nízka hmotnosť vysávača, vďaka ktorej sa s ním dobre manévruje. Dokonca ani jeho údržba nie je náročná a mal by si s ňou poradiť každý.

„Súčasný model prináša jednoduchú údržbu kefy, kde používateľ nepotrebuje žiadne ručné náradie, ale jednoducho si kefu vyberie, očistí od nečistôt.“

Vysávače s elektrickou kefou sa vďaka svojej výbave dajú použiť nielen na čistenie kobercových plôch, ale so svojou všestrannosťou sa môžu uplatniť v rôznych oblastiach.

„Stroj má odpojiteľnú trubicu a na zadnej strane stroja sa nachádza príslušenstvo, tým pádom stroj viete využívať aj na vysávanie čalúnenia alebo napríklad rohov a kútov,“ dopĺňa pán Robert Mihály, Kärcher Slovakia.

Modelový rad suchých vysávačov s elektrickou kefou CV, z dielne spoločnosti Kärcher, v sebe dokázal spojiť pomerne vysoký čistiaci výkon s jednoduchým ovládaním a ergonomickým dizajnom. Táto kombinácia prináša používateľom rýchly a efektívny spôsob vysávania aj veľkých kobercových plôch, kedy sa ani pri dlhšom upratovaní príliš neunavia.