Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

TS: Samsung Developer Conference 2014 predstavila inovácie

TS: Samsung Developer Conference 2014 predstavila inovácie
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 11. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Najlepší vývojári z celého sveta sa zúčastnili už na druhom ročníku Samsung Developer Conference - Spoločnosť Samsung predstavila nové platformy a príležitosti zamerané na inovácie zlepšujúce životný štýl spotrebiteľov prostredníctvom otvorenej spolupráce s vývojármi. Ide najmä o nové softvérové nástroje a technológie zamerané na pokrok v oblasti zdravia, inteligentných domácností, nositeľných zariadení a virtuálnej reality.

„Spoločnosť Samsung kladie veľký dôraz na vývoj nových nástrojov a technológií. Teší nás spolupráca s mnohými významnými vývojármi, ktorí vytvárajú inovatívne riešenia, ktoré v konečnom dôsledku zlepšujú životný štýl spotrebiteľov. Toto je cesta, ktorou sa chceme uberať aj naďalej,“ hovorí Won-Pyo Hong, prezident Samsung Media Solutions Center.

Digital Health: Zdravie
• Samsung Digital Health (SDH) Platform SDK poskytuje vývojárom možnosť zamerať sa na informácie o zdraví spotrebiteľa, ako sú aktivita, cvičenie, konzumácia potravín a ďalšie. Navyše synchronizuje informácie so serverom Samsung Cloud a účtom Samsung Account. Služby a aplikácie je tak možné pripojiť k platforme SDH, v rámci ktorej môžu užívatelia využívať kvalitné služby od partnerov spoločnosti Samsung z oblasti zdravotníctva.
• Otvorenú referenčné platformu Simband si teraz môžu objednať vývojári, ktorí chcú navrhovať senzory a algoritmy založené na tejto platforme. Simband je otvorená hardvérová referenčná koncepcia pre technológie nositeľných zariadení. Je schopná integrovať najmodernejšie technológie snímania na svete.
• SDK pre Samsung SAMIIO, otvorenú cloudovú softvérovú platformu, ktorá je schopná pre potreby analýzy prepojiť fragmentované dáta z rôznych zdrojov.
• Nový bio procesor značky Samsung umožňuje tvorcom zariadení ľahko pridávať monitorovanie zdravia do ich inteligentných nositeľných zariadení budúcej generácie.
• Samsung rozširuje svoju doménu z osobného wellness na preventívne zdravotnícke služby pomocou budovania vzťahov s poskytovateľmi služieb z odvetvia lekárstva, poisťovníctva a zdravotnej starostlivosti.

Smart Home: Inteligentná domácnosť
Samsung pokračuje v rozširovaní svojej vízie pre inteligentné domácnosti, a to prostredníctvom svojej vlastnej iniciatívy Smart Home a tiež SmartThings. Platforma Samsung Smart Home je navrhnutá pre získavanie skúseností s inteligentnou domácnosťou. Vývojárske nástroje, ako napríklad beta verzia Smart Home SDK, umožňuje zákazníkom ovládať domáce spotrebiče, ktoré podporujú toto SDK, cez televízor Samsung Smart TV alebo smartfón.

Vývojárske prostredie SmartThings najnovšie integruje vybrané spotrebiče Samsung. Má za cieľ podporiť otvorený ekosystém produktov a skúseností v inteligentnej domácnosti, a vo výsledku viesť ku komplexnej inteligentnej domácnosti.

Nositeľné zariadenia a virtuálna realita
Gear S SDK umožňuje vývojárom vytvárať unikátne aplikácie, ktoré využívajú dáta z mobilnej siete a GPS obsiahlejšej notifikácie a pokročilé používateľské rozhranie zariadenia.
• Gear VR Innovator Edition, poháňaný technológiou od spoločnosti Oculus, spája dlhodobé skúsenosti z hrania hier s komunitou vývojárov a technológiami virtuálnej reality pre získanie úplne nového mobilného zážitku z virtuálnej reality.

„Oculus a Samsung spoločne vytvorili úplne unikátny produkt Gear VR Innovator Edition. Virtuálna realita je ako nová technológia a médium síce stále v plienkach, nemôžeme sa však dočkať, až uvidíme, čo komunita na tejto novej platforme vytvorí a bude zdieľať so svetom,“ povedal Brendan Iribe, generálny riaditeľ spoločnosti Oculus.

V priebehu konferencie sa konalo mnoho prednášok, na ktorých sa účastníci zoznámili s novými vývojárskymi nástrojmi, napríklad so Samsung TV SDK založenom na Titzen, s Multi-screening Gaming Platform a EDU SDK.

(Zdroj: TS Samsung)