Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

DJI: Ľahký stabilizátor kamery Ronin M

DJI: Ľahký stabilizátor kamery Ronin M
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť DJI na výstave NAB 2015 v Las Vegas predstavila, po úspechu svojej vlajkovej lodi kamerových stabilizátorov, nový model Ronin M, ktorý je až o polovicu ľahší ako jeho predchodca. Ronin M váži len 2,3 kilogramu a je navrhnutý pre zaťaženie kamery s objektívom až do hmotnosti 3,6 kilogramu.

Znížením váhy o polovicu je tento stabilizátor vhodnou voľbou pre množstvo malých kamier. Po pripevnení kamery stačí stlačiť tlačidlo s upravenou funkciou ATS (Auto Tune Stability), ktorá je presnejšia a rýchle vyrovná a doladí polohu kamery bez nejakých potrebných nástrojov. Horná rukoväť spolu s bočnými sa dajú ľahko odskrutkovať, čím sa minimalizuje veľkosť zariadenia.

Ronin M

Vďaka pevnému a odolnému horčíkovému rámu je Ronin M vhodný aj do náročných prostredí. Ani batéria nesklame, výrobca udáva viac ako 6 hodín výdrže. Zostávajúca kapacita je zobrazená pomocou LED diód na zariadení alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Ronin M

Vyvažovacie motorčeky sú tiché a presné. Majú nízku úroveň vibrácie a zvýšený krútiaci moment. Kamera je stabilizovaná s digitálnou presnosťou vo všetkých osiach s väčším rozsahom uhlov ovládateľného pohybu. Stabilizátor kamery Ronin M by mal byť v cene pod 2000 USD a dostupný bude koncom tohto mesiaca.

Ronin M