Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HP PRO x2 612 G1: zariadenie 2 v 1 pre biznis prostredie

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
17. 12. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Takýto vianočný darček by mohol potešiť najmä manažérov, a práve ľudia, ktorí sa pohybujú v biznis prostredí, potrebujú od svojich zariadení mobilitu i dostatočný výkon. No a tieto vlastnosti si so sebou prináša zariadenie HP PRO x2 612 G1.

Zariadenie funguje s operačným systémom Windows 8.1 a k jeho výkonu mu pomáha procesor Intel i3 či i5 už štvrtej generácie. Plne dotykový 12 palcový displej zvláda rozlíšenie Full HD.

Už na prvý pohľad vidno, že klávesnica zariadenia je podsvietená, čo príde vhod najmä pri horších svetelných podmienkach. So sebou si prináša aj niekoľko portov, vrátane USB 3.0, displej portu, no najdôležitejší je zrejme port, ktorý pripojiteľnosť zariadenia rozširuje.

PRO x2 tak ako jedno z mála mobilných zariadení, prichádza s možnosťou pripojenia takzvanej dokovacej stanice.

„Je to hlavne vec, ktorú ocenia manažéri resp. ľudia, ktorí viac pracujú s notebookom vo firemnej sfére. Obohatí ten samotný mód notebooku o ďalšie dodatočné porty využiteľné hlavne pri tej práci,“ hovorí pán Tomáš Kvašňovský, HP.

Dokovacia stanica má pritom malé rozmery, čím v spojení s mobilným notebookom šetrí miesto na pracovnom stole.

Tabletová časť je vybavená dvomi kamerami, pričom predná má rozlíšenie 2 mega pixely a zadná až 5. Okrem toho sú už na samotnom tablete zabudované aj porty, ako je USB alebo čítačka mikro SD kariet.

„Navyše pre tých, ktorí vyžadujú zvýšenú mobilitu na cestách, je možnosť vloženia SIM karty priamo do časti tabletovej. Čím si zabezpečia non stop pripojenie na internet aj v čase keď nie sú v kancelárii.“

Prepojenie s vonkajším svetom tak zabezpečí technológia LTE, teda mobilná sieť štvrtej generácie. A netreba sa báť ani výdrže zariadenia na batériu.

„Batéria je jednak v tele tabletu, ale aj v tele základne. Tá výdrž na batériu sa prakticky môžeme povedať v jednoduchosti zdvojnásobí.“

Výrobca PRO x dvojky nezabúda ani na bezpečnosť. Medzi hlavné prvky v tomto smere preto patrí napríklad zabudovaný TPM čip, ktorý dokáže chrániť dáta v úložnom priestore zariadenia. To mimochodom tvorí rýchly SSD disk.

„Ďalšou z funkcií bezpečnostných je možnosť využiť čítačku odlačku prstov, ktorá je integrovaná priamo do tela tabletu.“

No a bezpečnosť i do tretice, keďže je toto zariadenie vybavené tiež čítačkou takzvaných smart kariet.

„Firemní používatelia, vyžadujúci vyššiu bezpečnosť, využijú určite aj možnosť práce s kartami formátu bankomatovej karty, ktoré sa používajú na identifikáciu vo firemnej sieti povedzme.“

Displej je PRO x dvojky je dotykový, a tak výrobca pridal aj možnosť ovládať ho cez inteligentné dotykové pero Stylus. Základné je už integrované v zariadení, no k dispozícii je aj jeho vyšší model, ktorý disponuje niekoľkými úrovňami dotyku.

„Je to vyššia generácia alebo spôsob zadávania dát, kedy samotný Stylus reaguje aj alebo sníma aj tlak použitia pera. Znamená to, že je využiteľný v aplikáciach nie iba ako zadávanie textu ale súvisí už aj možno s nejakými biometrickými prvkami.“

Ako vidno, HP PRO x2 612 G1, pri svojej veľkosti prekvapí mnohými funkciami. Či už chcete mať z neho tablet alebo notebook, možné je oboje. A vďaka tejto svojej variabilite si tak nájde svoje miesto určite vo viacerých oblastiach.