Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dell: Nový bezpečnostný softvér DDP / ESS

Dell: Nový bezpečnostný softvér DDP / ESS
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nový balík softvérového zabezpečenia Dell Data Protection / Endpoint Security Suite (DDP / ESS) chráni koncové zariadenia ako tablety, či počítače. Je k dispozícií ako samostatný balík pre produkty značky Dell, ako aj ostatných výrobcov. V nových stolových počítačoch, notebookoch a tabletoch je súčasťou základného nastavenia.

Množstvo dát ako maily či pracovné dokumenty je mimo dohľadu IT oddelenia. Podniky musia siahnuť po riešeniach, ktoré chránia, šifrujú dáta a umožňujú mať celý systém vrátane dát pod kontrolou. DDP | ESS im dáva možnosť ochrany, šifrovania aj overovania cez jednotný nástroj na správu systému. To minimalizuje čas a zdroje potrebné pre manažment zabezpečenia zariadení. Podnik ošetrí všetky IT komponenty s pomocou jedinej konzoly.

DDP | ESS vyžaduje len jeden inštalačný proces a poskytuje virtuálny server pre správu a rýchle nasadenie. Súčasťou je aj sprievodca, ktorý tieto procesy uľahčí. Prednastavené politiky a šablóny umožňujú aj malým IT tímom zostaviť report o dodržiavaní zásad bezpečnosti. Celé riešenie je navyše extrémne flexibilné a ponúka široké spektrum možností ochrany dát vrátane softvérového a hardvérového šifrovania.

(Zdroj: Tlačová správa Dell)