Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

ARM chce predĺžiť životnosť batérií v Internete vecí

ARM chce predĺžiť životnosť batérií v Internete vecí
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
2. 6. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť ARM sa snaží vyriešiť problém životnosti batérií v zariadeniach pracujúcich v platforme Internetu vecí (Internet of Things). Vývojári predstavili riešenie vo forme upravených čipov, ktoré by mali výrazne znížiť spotrebu energie, ktorú dnes čerpajú procesory v zariadeniach.

ARM navrhuje nízko-energetické čipy Cortex-M, ktoré sa môžu zapojiť do zariadení Internetu vecí, ako sú zdravotné monitory, senzory, či inteligentné domáce zariadenia. Úpravou vlastností týchto čipov sa vývojárom podarilo až dvojnásobne zvýšiť životnosť batérie.

Cortex-M čipy, ktoré prešli reštrukturalizáciou, sa môžu tiež pochváliť podporou nového Bluetooth 4.2 pod názvom Cordia, a majú tiež nový pamäťový subsystém, ktorý umožňuje rýchlejšiu výmenu dát medzi komponentami. Okrem toho môžu byť k čipom priradené rôzne senzory.

Cortex-M, ARM, Internet vecí, Internet of Things, čip, spotreba, batéria, Bluetooth, Bluetooth 4.2, Cordia, Zigbee, technológie, novinky

Spoločnosť má v pláne pridať svojím čipom Internetu vecí viac možností bezdrôtového pripojenia ako napríklad podporu pre štandard 802.15.4, ktorý je základom pre Zigbee, čo je nízko-energetický protokol prenosu dát, ktorý sa snaží konkurovať technológii Bluetooth.

ARM sa snaží urýchliť vývoj svojich upravených čipov Cortex-M pre Internet vecí tak, aby do roku 2020 bol počet týchto čipov viac ako 50 miliárd. A to už nie je zanedbateľné číslo.