Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Faro Focus 3D bude pomáhať polícii v Novom Mexiku

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Zariadenie Focus 3D meria, zobrazuje a vytvára po vložení dát do programu 3-rozmerné zobrazenie rôznych miest, kde je umiestnené. Dokáže skenovať milióny bodov vo svojom okolí, a tak vie vytvoriť presnú 3D mapu lokality.

Polícia z Roswellu v Novom Mexiku by mohla mať o niečo jednoduchšiu predstavu o mieste činu. Začne totiž využívať zariadenie Focus 3D od spoločnosti Faro na 3D scan prostredia. Focus 3D meria, zobrazuje a vytvára po vložení dát do programu 3-rozmerné zobrazenie rôznych miest, kde je umiestnený. Dokáže skenovať milióny bodov vo svojom okolí, a tak vie vytvoriť presnú 3D mapu lokality.

Tajomstvom úspechu je laserový lúč v strede zariadenia, ktorý sa odráža od malého zrkadielka na druhej strane. Toto zrkadielko má však šikmú plochu dopadu a neustále rotuje. Takto sa lúč pohybuje po celom priestore, kde sa zariadenie nachádza a dopadajúc na objekty tvorí ich mapu. Keď sa však okolité objekty hýbu, zaznamenáva ich pohyb vlastne v reálnom čase. Všetky dáta z merania sa ukladajú na SD kartu, ktorá sa neskôr vloží do počítača a pomocou Faro Scene softvéru vznikne 3-dimenzionálna mapa, v prípade polície – mapa miesta činu. Môžu zo záznamu v zobrazujúcom softvéri totiž sledovať presné rozostavenie objektov – a teda i pohybujúcich sa páchateľov či obete. Focus 3D je presný s výchylkou iba 2 mm a spektrum jeho záberov je od 0,6 m do 330m. Na svoje merania využíva množstvo senzorov (meranie GPS, kompas, výškový senzor). Môžu ho však využívať i firmy na sken pracoviska počas, hál či skladov.