Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lenovo ThinkBook 13s: Nová generácia pracovného notebooku

Lenovo ThinkBook 13s: Nová generácia pracovného notebooku
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 6. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

S partiou priateľov rozbiehate svoju prvú firmu a je to nový začiatok, priestor, prví klienti a hlavy plné nápadov a snov. Práce je stále viac a tak prichádza prvý nábor kolegov. Aby ste takýchto ľudí našli a presvedčili, potrebujete im ponúknuť niečo navyše. To navyše môže byť aj „pracovný“ počítač, ktorý býva taktiež veľkým lákadlom pri nástupe do novej práce.

Vitajte v dobe dizajnovej

 

Mladý a rozhľadený líder vie, že mladí dnes dbajú na dizajn a značku svojho zariadenia oveľa viac ako kedysi. Ich zariadenie musí byť dostatočne výkonné a štýlové, aby ho mohli používať celý deň a bez ohľadu nato, či ho okrem kancelárie využívajú aj na poobednom tréningu alebo si na ňom večer pozrú svoj obľúbený seriál.

Splnenie takýchto rozdielnych kritérií nie je pri profesionálnom pracovnom notebooku vôbec jednoduché, no spoločnosť Lenovo prichádza s novinkou Thinkbook. Ten v sebe spája výkon a odolnosť legendárnych zariadení ThinkPad a dizajnovú modernu známu zo štýlovej rady Yoga. Lenovo ThinkBook tak predstavuje novú kategóriu pracovných zariadení so štýlom.

Lenovo ThinkBook 13s

ThinkBook sa na nič nehrá

 

Už po zapnutí ThinkBooku si okamžite uvedomíte, koľko spoločných rodinných génov zdedil po staršom súrodencovi ThinkPad. Bleskové nabootovanie systému, prihlásenie prostredníctvom webkamery alebo odtlačku prsta, svižný chod viacerých aplikácií naraz, skvelý pocit z písania na klávesnici, dlhá výdrž na batériu a mohli by sme pokračovať ďalej. Hardvérovo sa tak môže jednať o veľmi nabrúsený stroj, ktorý bude z radosťou „hltať“ všetky prezentácie a tabuľky, ktoré mu prídu do cesty. Môžete si tak dopriať najnovšiu 8. generáciou procesorov Intel Core i7, až 16 GB RAM a až 512 GB rýchle SSD úložisko.

Niečo extra

 

V tomto prípade pridáva ThinkBook extra výbavu v podobe multimédií, vďaka čomu si ho obľúbi úplne každý. 13-palcový FHD displej tak prichádza s technológiou Dolby Vision pre bohaté a ultrajasné vizuály. Pozadu neostáva ani audio, ktoré sa derie von prostredníctvom reproduktorov Harman a podporuje štandard Dolby Audio.

Lenovo ThinkBook 13s

Aby sme však nezabudli, gény z rodu ThinkPad mu pridelili aj skvelú ochranu v podobe vylepšení akými sú jednostupňová autentifikácia a zapnutie pomocou dotykového snímača odtlačkov prstov, diskrétny modul TPM 2.0, ktorý umožňuje funkcie zabezpečenia systému Windows 10 a šifrovanie používateľských údajov a taktiež kryt webkamery ThinkShutter ™ pre ochranu súkromia. Ako extra bonus určite treba spomenúť aj 11 hodín výdrže na batériu, ktorú je možné dobiť pomocou funkcie rýchle nabíjanie.

Dostupnosť a cena

 

ThinkBook 13s bude na Slovensku dostupný od júna 2019 s cenou od 949 eur s DPH. Dostupnosť a cena ThinkBook 14s zatiaľ v Európe nebola ohlásená.

Lenovo ThinkBook 13s

(Zdroj: Tlačová správa Lenovo)