Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

HP Officejet Pro zjednodušuje tlač v SMB firmách

HP Officejet Pro zjednodušuje tlač v SMB firmách
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Hewlett-Packard zjednodušuje tlač v malých a stredne veľkých firmách (SMB) – a to vďaka dvom novým farebným atramentovým tlačiarňam. Tieto nové tlačiarne z rady Officejet Pro e-All-in-One zároveň pomôžu znížiť prevádzkové náklady firiem na tlač.

Menšie firmy siahajú čoraz častejšie po atramentových tlačiarňach. Majú na to viaceré dôvody, ktoré reprezentuje najmä úspora nákladov, ale aj zlepšenie rýchlosti tlače a rozšírenie funkcií. Hewlett-Packard preto reaguje na tieto požiadavky a prináša radu tlačiarní HP Officejet Pro 8600. Patria sem dva multifunkčné modely Officejet Pro 8610 e-All-in-One a HP Officejet Pro 8620 e-All-in-One. Tie podľa tlačovej správy ponúkajú farebnú tlač s o polovicu nižšími nákladmi na vytlačenie jednej strany v porovnaní s laserovými farebnými tlačiarňami (za predpokladaných 30,000 vytlačených strán mesačne).

K zaujímavým nástrojom patrí Web Jetadmin, vďaka ktorému sa dajú ľahšie spravovať tlačové úlohy a predvoľby. Officejet Pro 8620 okrem toho obsahuje i farebný dotykový displej s veľkosťou 4,3“ a chváli sa vyššou rýchlosťou tlače. Je tu navyše i možnosť kopírovania, scanovania i automatického podávania dokumentov do 50 listov.

Výhodou oboch tlačiarní je i LAN, USB a WiFi rozhranie a spĺňajú štandard Mopria. Ten certifikuje ľahkú, bezdrôtovú tlač zo smartfónov, tabletov a iných inteligentných a mobilných zariadení podporujúcich systém Android. Využiť sa však dá aj tlač pomoc technológie NFC – teda spustiť tlačovú požiadavku dotykom, alebo iba priblížením zariadenia do blízkosti tlačiarne. Uľahčiť situáciu však môže i technológia HP ePrint priamej bezdrôtovej tlače. 

Obe tlačiarne HP Officejet si už môžete kúpiť, model Pro 8610 vás vyjde 199 eur a model Pro 8620 má odporúčanú sumu 279 eur. Mimochodom, pre zákazníkov, ktorí zaregistrujú produkt do 60 dní odo dňa nákupu, získajú aj 3-ročnú obmedzené záruku na hardvér. Registrácia sa dá spraviť na stránke hp.sk/officejetzaruka.