Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sophos Mobile Control: Cielená ochrana používateľa

Sophos Mobile Control: Cielená ochrana používateľa
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Sophos Mobile Control (SMC) prináša ochranu cielenú priamo na používateľa, nie iba na jednotlivé zariadenia v podobe novej verzie - verzia 4.0 je jediné riešenie pre správu podnikovej mobility (EMM) s individuálnym šifrovaním súborov, integrovaným antivírom a podporou filtrácie webového obsahu. Novinka je dostupná v klasickom licenčnom modely on-premise aj ako služba.

SMC 4.0: Mobilné šifrovanie, integrácia a orientácia používateľa

Vďaka správe mobilného rozsahu (Mobile Content Management, MCM) pre zariadenia s OS iOS je bezpečnostné riešenie SMC 4.0 jediným EMM riešením, ktoré podporuje šifrovanie na úrovni súborov. Každý súbor je tak zabezpečený – či už sú dáta spracovávané v kancelárii alebo na cestách. SMC 4.0 prináša tiež integrovanú ochranu proti malware a škodlivému obsahu pre zariadenia s OS Android.
Vďaka webovej ochrane pre systém Android môžu IT administrátori riadiť prístup k webovému obsahu a blokovať tak stránky, ktoré sa zameriavajú na krádež dát a pod. SMC 4.0 okrem toho umožňuje jedinečnú integráciu s riešením jednotnej správy hrozieb Sophos UTM a s ďalšími produktmi od Checkpoint a Cisco. Používatelia teda využijú výhody riadenia prístupu k sieti, kedy sú kompromitované zariadenia od siete izolované a malware na mobilných zariadeniach tak nemôže ohroziť firmu.
Súčasťou novej verzie je aj intuitívna webová konzola pre správu, kde je možné, aby si používatelia menili heslá a zaisťovali základnú správu zariadenia sami – a to od registrácie až po hlásenie straty či krádeže.

Prieskum Sophos: Mobilná bezpečnosť vo svete cloudov

Spoločnosť Sophos spravila prieskum medzi 700 IT profesionálmi na ich preferencie a spôsoby využívania mobilných zariadení, šifrovanie a služby pre zdieľanie v cloude. Podľa neho až 84% organizácií umožňuje nejakú formu prístupu z firemných zariadení ku clodovým službám pre zdieľanie súborov, napr. Dropbox. Z toho však asi 65% z nich dáta prenášané medzi mobilným zariadením a cloudom nešifruje. Zaujímavé však je, že iba 38% z nich považuje za bezpečné zdieľanie firemných súborov alebo spoluprácu nad zdieľanými dátami pri súčasnom využívaní cloudu a mobilných zariadení.

Viac na:

http://sophos.files.wordpress.com/2014/05/sophos-mobile-cloud-encryption-infographic.pdf