Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Green GOOGLE Throttle Games

Green GOOGLE Throttle Games
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Google pokračuje v metóde "z každého rožka-torška" a najnovšie sa zaoberá akvizíciou výrobcu herných ovládačov založených na Androidovej platforme, Green Throttle Games. Oznámil to dnes webový technologický portál PandoDaily.

Ak by sme sa pokúšali odhaliť nejaký strategický plán, podľa ktorého Google kupuje či preberá iné spoločnosti, boli by sme dnes asi poriadne zmätení. K robotom a klimatizáciám sa dnes pripojila i hráčska platforma. Google dnes prevzal kľúčové časti spoločnosti Green Throttle Games. Bola (je?) to Androidová hráčska základňa vyrábajúca ovládače na Androidové hry, ktorej sa však akosi prestávalo dariť ku koncu roku 2013. Google však pravdepodobne stále vidí potenciál – a najmä si vie predstaviť výhody pre seba. Spolu s väčšinou majetku spoločnosti si totiž berie aj jej dvoch spoluzakladateľov.

O akvizícii dnes informoval technologický webový portál PandoDaily. Zdroj blízky tomuto portálu zároveň prezradil, že Google sa chystá vylepšiť Bluetooth herný ovládač o možnosť Androidového TV set-top boxu. V každom prípade uvidíme o pár týždňov, možno mesiacov, čo za veci to tím z Mountain View chystá. Je však jasné, že logo Google budeme stretávať už aj počas „gamerských eventov“.