Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Leica tlačí spomienky z hybridného instantného fotoaparátu Sofort 2

Leica tlačí spomienky z hybridného instantného fotoaparátu Sofort 2
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
9. 10. 2023
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V roku 2016 ohlásila spoločnosť Leica prémiový instantný fotoaparát Sofort a teraz sa rozhodla pridať jeho druhú generáciu. Model Sofort 2 je pritom navrhnutý tak, aby „bez problémov spájal prchavé digitálne okamihy s trvalým analógovým svetom“.

Nový hybridný instantný fotoaparát Leica Sofort 2 je postavený na 1/5-palcovom obrazovom snímači CMOS s farebným filtrom RGB pre 4,9-megapixelové fotografie snímané cez objektív Leica Summar 1:2 / 2,4.

Instantný fotoaparát je vybavený režimom selfie, ktorý má vlastné vyhradené tlačidlo spúšte, režimom na šírku „so širokouhlým charakterom“ a režimom makro pre fotenie zblízka. Kompozícia snímku sa uskutočňuje prostredníctvom 3-palcového zadného displeja s rozlíšením 460 000 bodov a na spestrenie záberov je pripravené množstvo efektov objektívu a filmu. K dispozícii je aj vstavaný modul blesku a manuálna páčka na hornej zadnej strane slúži na spustenie tlače.

Hybridný instantný fotoaparát Leica Sofort 2.

Model Sofort 2 teraz obsahuje možnosť uložiť digitálne snímky a vybrať tie najlepšie na vytlačenie na fotografický papier formátu Instax Mini s bielym alebo zlatým rámom. Do internej pamäte by sa malo zmestiť približne 45 záberov, ale k dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu microSD, ktorá umožňuje uložiť oveľa viac záberov.

Hybridný instantný fotoaparát Leica Sofort 2.

Používatelia si budú môcť na tlač vybrať aj snímky z knižnice fotografií v smartfóne, ako aj všetky snímky zhotovené inými fotoaparátmi Leica, ktoré sú uložené v aplikácii Leica Fotos. Štruktúra menu a rozloženie tlačidiel sú navrhnuté tak, aby „boli v súlade so štruktúrou iných digitálnych fotoaparátov Leica“. Vnútorná lítium-iónová batéria vystačí na tlač približne sto instantných fotografií na jedno nabitie.

Hybridný instantný fotoaparát Leica Sofort 2.

Hybridný instantný fotoaparát Leica Sofort 2 sa začne predávať od 9. novembra. Dostupný bude v čiernej, bielej alebo červenej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 379 EUR. K príslušenstvu patria drevené rámy na fotografie, popruhy na zápästie a tašky na prenášanie.