Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Galaxy Note10: Výkonný smartfón, ktorý vnesie do života vášeň

Galaxy Note10: Výkonný smartfón, ktorý vnesie do života vášeň
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
8. 8. 2019
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový rad svojich prémiových smartfónov Galaxy Note10, v ktorých sa elegantný dizajn snúbi so špičkovým výkonom a ktoré ponúkajú rad nástrojov pre zvýšenie produktivity umožňujúcich používateľom vyťažiť z každého okamihu maximum.

Galaxy Note10 sa inšpiruje generáciou, u ktorej sa stiera hranica medzi prácou a voľným časom a dáva používateľom slobodu pracovať tak, ako chcú, kdekoľvek a kedykoľvek dať priechod ich kreativite. Rad Galaxy Note už mnoho rokov pomáha miliónom verných používateľov po celom svete venovať sa obľúbeným činnostiam a dosahovať ich ciele. Samsung prostredníctvom Galaxy Note10 umožňuje používateľom sa viac venovať tomu, čo majú radi. Nový Samsung Galaxy Note10 si môžete predobjednať už dnes a pokiaľ odpredáte svoj použitý, funkčný smartfón Galaxy Note9, môžete získať až 580 eur späť. Ponuka platí do 22. augusta.

„Prístroje Galaxy Note sa už od svojho prvého uvedenia na trh stali synonymom tých najlepších technológií a funkcií. Smartfón Galaxy Note10 sa k tomuto prísľubu opäť dostal a vychádza v ústrety moderným fanúšikom prístrojov Note, ktorí vďaka smartfónu môžu posunúť svoju produktivitu a kreativitu na novú, vyššiu úroveň, a ktorí prirodzene a v priebehu okamihu prechádzajú od nápadu k činom,“ uviedol prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics DJ Koh. „Každý prvok smartfónu Galaxy Note10 bol navrhnutý tak, aby užívateľom pomáhal zvládnuť ešte viac. Či už dokončujú rozsiahly projekt v práci, natáčajú a upravujú profesionálne videá, alebo hrajú svoje obľúbené mobilné hry, Galaxy Note10 im pomáha robiť všetko rýchlejšie a lepšie.“

Samsung Galaxy Note10

Účelný dizajn pre špičkový zážitok

 

Používatelia Galaxy Note si cenia silu sofistikovaného dizajnu – nielen kvôli vzhľadu svojho zariadenia a dojmu, ktorým pôsobí, ale taktiež kvôli užívateľskej skúsenosti, ktorú ponúka. Každý prvok Galaxy Note10 je navrhnutý tak, aby bol elegantný, štíhly a čo najmenej rušivý a aby sa tak používatelia mohli plne sústrediť na svoje nápady, projekty a samotný obsah, ktorý je pre nich najdôležitejší.

Dve veľkosti: Prístroj Galaxy Note je po prvýkrát ponúkaný v dvoch veľkostiach, takže sa zákazníci môžu rozhodnúť pre verziu, ktorá im lepšie vyhovuje. Modely Galaxy Note10 otvárajú svet zariadeniu Note taktiež používateľom, ktorí požadujú funkcie pera S Pen a ktorých oslovia špičkové nástroje pre pracovné využitie v prístroji kompaktných rozmerov, pretože doposiaľ najkompaktnejší Note ponúka 6,3-palcový dynamický AMOLED displej. Smartfón Galaxy Note10+ je naproti tomu vybavený 6,8-palcovým dynamickým AMOLED displejom, čo je doposiaľ najväčší displej, aký rad Note ponúkol, ale smartfón sa stále jednoducho drží v ruke aj používa.

Displeje smartfónov Note10 patria k tomu najlepšiemu, čo Samsung ponúka. Počnúc svojou fyzickou konštrukciou až po použité technológie je displej navrhnutý tak, aby používateľom umožnil ešte viac sa ponoriť do ich obľúbených televíznych seriálov, filmov a hier.

Dizajn od okraja po okraj: Displej Cinematic Infinity smartfónu Galaxy Note10 je takmer bezrámikový a siaha od okraja po okraj, pričom otvor pre predný fotoaparát umiestnený v displeji je malý a svojou vystredenou polohou prispieva k vyváženému vzhľadu. Tento displej od spoločnosti Samsung dokáže používateľov maximálne pohltiť a umožní im prirodzene prechádzať od myšlienky k činu, sledovaniu a tvoreniu.

Displej najvyššej kvality: Smartfón Galaxy Note10 je vybavený oceňovaným dynamickým AMOLED displejom. Vďaka certifikácii HDR10+ a dynamickému mapovaniu tónov sú na tomto smartfóne fotografie aj videá ešte jasnejšie než na predchádzajúcich modeloch Note a ponúkajú ohromujúci farebný rozsah. Organizácia UL potvrdila, že displej smartfónu Galaxy Note10 ponúka 98% farebnú a jasovú uniformitu. Displej s technológiou Eye Comfort znižuje množstvo modrého svetla bez toho, aby to malo dopad na kvalitu farebného podania, a umožňuje tak príjemnejšie sledovanie obsahu.

Samsung Galaxy Note10

Všestranná produktivita pre maximálne využitie každého okamihu

 

Používatelia prístrojov Note kladú maximálny dôraz na produktivitu a považujú svoj smartfón za zásadný nástroj, ktorý im umožňuje dosahovať viac. Týmto používateľom ponúka Galaxy Note10 nové technológie, rozšírené možnosti a výkonné možnosti integrácie, ktorých hlavným cieľom je dať používateľom slobodu pracovať spôsobom, ktorý je pre nich najproduktívnejší.

• Od rukopisu k textu: Galaxy Note10 prináša prepracované pero S Pen v celistvom prevedení s novými výkonnými funkciami. Používatelia si s jeho pomocou môžu zapisovať poznámky, v aplikácii Samsung Notes ručne písaný text okamžite prevádzať do digitálnej podoby a exportovať ho do mnohých rôznych formátov vrátane formátu Microsoft Word. Používatelia môžu teraz svoje poznámky upravovať zmenšovaním, zväčšovaním či meniť farbu textu. Takto je možné jednoduchými niekoľkými klepnutiam sformátovať a zdieľať zápis z porady, alebo premeniť závan inšpirácie na editovateľný dokument.

• Vývoj pera S Pen: Note10 stavia na schopnostiach pera S Pen, ktoré podporuje štandard Bluetooth Low Energy, ktoré bolo predstavené pri modeli Note9. S Pen najnovšie ponúka tzv. Air actions, ktoré umožňujú čiastočne smartfón ovládať gestami. Vďaka sprístupneniu SDK pre Air actions môžu vývojári vytvárať vlastné ovládacie gestá, ktoré budú používatelia môcť použiť pri hraní hier alebo práci s obľúbenými aplikáciami.

• Samsung DeX pre PC: Galaxy Note10 taktiež rozširuje možnosti platformy Samsung DeX, ktorá používateľom zjednodušuje striedavú prácu na smartfóne a PC alebo počítači Mac. Pomocou jednoduchého a kompatibilného pripojenia USB môžu používatelia presúvať súbory medzi zariadeniami a používať na ovládanie svojich obľúbených mobilných aplikácií klávesnicu a myš, pričom dáta zostávajú v smartfóne a sú bezpečne chránené platformou Samsung Knox.

• Odkaz na Windows: Galaxy Note10 ponúka odkaz na Windows priamo v paneli pre rýchly prístup. Používatelia sa tak k svojmu PC s Windows 10 môžu pripojiť jediným kliknutím. Na PC si potom môžu nechať zobraziť oznámenia zo smartfónu, odosielať a prijímať správy a prezerať si najnovšie fotografie bez toho, aby museli prácu na počítači prerušovať a brať smartfón do ruky.

Samsung Galaxy Note10

Fotoaparát profesionálnej kvality pre tvorcov

 

S Galaxy Note10 môžu tvorcovia obsahu aj bežní používatelia používať najmodernejšie nástroje umožňujúce tvoriť ohromujúce videá a fotografie – ich kanály, príbehy a príspevky tak nezostanú bez povšimnutia a získajú väčšiu schopnosť osloviť. Vďaka kombinácii pokročilých technológií spracovania obrazov a pokročilého softvéru posúva Galaxy Note10 mobilnú fotografiu i videá na novú úroveň.

• Špičková technológia pre prácu s videom: Galaxy Note10 používateľom umožňuje robiť videá v profesionálnej kvalite bez toho, aby so sebou museli nosiť ďalšie vybavenie. Funkcia Live focus video ponúka úpravy hĺbky ostrosti, používateľ tak môže rozostriť pozadie a zamerať sa na požadovaný objekt záujmu. Funkcia Zoom-In Mic zosilňuje zvuk v zábere a naopak potláča hluk na pozadí, vďaka čomu sa môžete lepšie sústrediť na zvuky, ktoré v zázname chcete mať. Nová a zdokonalená funkcia Super steady stabilizuje záznam a redukuje otrasy, kvôli ktorým môžu byť akčné videá rozmazané. Táto funkcia je teraz k dispozícii v režime Hyperlapse, ktorý slúži na tvorbu stabilných časozberných videí.

• Rýchla a jednoduchá úprava videí: Po nahratí videozáznamu môžu používatelia prístroja Galaxy Note10 svoj klip okamžite upraviť priamo vo svojom smartfóne. Funkciu video editor, ktorá slúži na úpravu videozáznamov je možné ovládať pomocou pera S Pen, takže namiesto poklepania pre výber alebo úpravu klipu môžu používatelia perom označiť presný moment, kde chcú urobiť strih. Tvorcovia, ktorí chcú mať ešte väčšiu kontrolu nad úpravou svojich záberov, môžu na svojich zariadeniach Galaxy Note10 využiť sofistikovaný balík nástrojov aplikácie Adobe Rush, s ktorou je možné teraz vďaka peru S Pen pracovať ešte presnejšie.

• Záznam obrazovky: Pre hráčov, ktorí chcú svojim streamovaným prenosom dodať osobitosť, alebo pre vloggerov, ktorí chcú vylepšiť svoje inštruktážne videá, ponúka Galaxy Note10 novú funkciu Screen recorder pre záznam obrazovky. Funkcia umožňuje jednoducho zachytiť, čo sa deje na obrazovke, využiť funkciu obraz v obraze pre pridanie reakcie a pero S Pen pre anotáciu. Výsledkom sú zábavnejšie a pútavejšie videá.

• AR Doodle a 3D skener: Galaxy Note10 ponúka v rámci fotoaparátu integrované špičkové funkcie rozšírenej reality a 3D. Spolu s ultraširokouhlým fotoaparátom tieto funkcie tvorcom otvárajú úplne nové možnosti. S AR Doodle a pomocou pera S Pen môžete svoje fotografie upravovať a pridávať k nim dynamické kresby, efekty a animácie, ktoré sledujú zachytený objekt. A vďaka 3D skeneru, ktorý je prelomovou novinkou v rade Note, dokáže fotoaparát DepthVision prístroja Galaxy Note10+ naskenovať objekt a okamžite ho previesť do pohyblivej 3D podoby.

• Nočný režim: Ľudia si často robia selfie za zlých svetelných podmienok – pri večeri, na koncertoch alebo napríklad pri západe slnka. Nočný režim, ktorý je teraz k dispozícii aj pri prednom fotoaparáte, umožňuje používateľom robiť skvelé selfie bez ohľadu na to, v ako veľmi tmavých podmienkach to je.

Samsung Galaxy Note10+

Bezkonkurenčný výkon pre náročných používateľov

 

Fanúšikovia radu Note svoje smartfóny využívajú pre najrôznejšie činnosti – riešia s nimi každodenné úlohy, ale taktiež sa púšťajú do veľkých projektov, ako je riadenie podniku, úprava videí používaných na sociálnych sieťach či vytváranie krásnych ilustrácií pomocou pera S Pen. K tomu všetkému im pomáha špičkový hardvér a pokročilé funkcie prístroja Galaxy Note10.

• Superrýchle nabíjanie: Po 30-minútovom nabíjaní cez kábel s výkonom až 45 W vydrží Galaxy Note10+ celý deň.

• Bezdrôtové zdieľanie nabíjania: Rad Note najnovšie ponúka bezdrôtové zdieľanie nabíjania. Používatelia si môžu pomocou svojho smartfónu Galaxy Note 10 bezdrôtovo dobiť svoje hodinky Galaxy Watch, slúchadlá Galaxy Buds alebo iné zariadenie podporujúce štandard Qi.

• Hranie hier: Mobilné hry majú stále bohatšie grafické spracovanie a vyžadujú si stále väčší výkon, pre maximálny herný zážitok je teda nutné mať tie najlepšie technické parametre. Galaxy Note10 je vybavený najtenším chladiacim systémom s výparníkovou komorou na svete, ktorá pri hraní hier ponúka optimálny výkon a zároveň umožňuje, aby si prístroj zachoval tenké a elegantné prevedenie. Funkcia Game Booster s podporou umelej inteligencie optimalizuje výkon a spotrebu energie Galaxy Note10 v závislosti od konkrétnej hry. A vďaka P2P streamovacej službe PlayGalaxy Link môžu používatelia na svojom mobilnom zariadení pokračovať v hre rozohranej na počítači presne od miesta kde skončili bez toho, aby pritom museli čokoľvek ukladať na lokálne úložisko.

Samsung Galaxy Note10+

Portál ekosystému Galaxy

 

Galaxy Note10 je základným kameňom ekosystému Galaxy, balíka prémiových produktov a služieb, ktoré sa snažia používateľov čo najlepšie prepojiť a čo najviac im zjednodušiť ich životy. Nositeľná elektronika ako hodinky Galaxy Watch Active 2 a tablety ako Galaxy Tab S6 umožňujú používateľom zostať neustále v spojení a pomáhajú im zvládnuť aj na cestách viac.

Na týchto výrobkoch sú tak postavené služby Samsung, ktoré používateľom ponúkajú prepojené a pohodlné používanie v rámci celého radu Galaxy. Samsung Health pomáha používateľom dosiahnuť vytýčené ciele, ktoré sa týkajú zdravia a fyzickej kondície nerušivým sledovaním a monitorovaním. Samsung Knox chráni dáta pomocou bezpečnostných riešení spĺňajúcich požiadavky obranného priemyslu. Inteligentná platforma Samsung Bixby poskytuje integrovanú podporu, ktorá zjednodušuje, organizuje a prepája život používateľov.

Dostupnosť a predobjednávky smartfónov Galaxy Note10

 

Galaxy Note10 a Galaxy Note10+ budú dostupné v prevedení Aura Glow a Aura Black od 23. augusta, ale predobjednávať ich môžete už od 7. augusta od 22.30 až do 22. augusta. V priebehu predobjednávok navyše môžete za svoj použitý, funkčný smartfón alebo tablet získať k výkupnej cene aj jednorazový bonus až 200 eur.

Vymeňte starý prístroj za nový Galaxy Note10 a získajte až 580 eur späť

 

Tento rok chce Samsung odmeniť súčasných majiteľov modelov radu Galaxy Note za vernosť, a čo najviac im zjednodušiť prechod na najnovšie modely. Môžu tak získať zvýhodnenie na nákup nového smartfónu Galaxy Note10 alebo Note10+ za odpredaj starého zariadenia veľmi jednoducho.

Navštívte stránku novysamsung.sk, kde spolu so svojimi osobnými údajmi zaregistrujte aj svoj použitý smartfón alebo tablet určený na výkup. Uveďte, v akom stave produkt je, od čoho sa odvinie konečná výkupná cena. Po obdržaní zakúpeného Galaxy Note10 alebo Note10+ vložte IMEI číslo nového smartfónu a taktiež priložte pokladničný doklad o jeho nákupe. Po verifikácii vám Samsung zašle na účet výkupnú čiastku za starší smartfón. V rámci predobjednávky môžete navyše získať bonus 200 eur k výkupnej cene funkčných modelov Galaxy Note1 až Note9. Pre ostatné značky a modely (funkčné smartfóny a tablety) je bonus 100 eur. Pre získanie výkupnej ceny a bonusu musíte zrealizovať registráciu v období od 7. augusta do 22. augusta a následne do 15. septembra doplniť údaje o novom Galaxy Note10 (IMEI, pokladničný doklad).

Samsung Galaxy Note10 a Galaxy Note10+

(Zdroj: Talčová správa Samsung)