Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Temný burger: Nová technológia údenia

Temný burger: Nová technológia údenia
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 9. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kuro Burger - to je japonský názov novinky, ktorú v Japonsku ponúka známy výrobca fastfoodov Burger King. Ide o Čierny Burger, ktorého technológia výroby je poznamenaná bambusovým uhlím, atramentovým výlučkom z chobotníc, čierneho korenia a dokonca čierneho syru.

Technológovia nevynechávajú ani potravinársku oblasť. V Japonsku najnovšie experimentovali s burgermi a takto to dopadlo - Čierny Kuro Burger sa dočkal dvoch podôb s názvom Kuro Pearl a Kuro Diamond. Je vyrobený z klasických ingrediencií s tým, že buchtičky prešli údením pomocou bambusového uhlia a tak nadobudli čierno-čiernu farbu. Podobné tmavé pečivo už poznáme z Francúzska – tu ponúkal reťazec fastfoodov Quick čierny burger s názvom Dark Vador, no ten obsahoval iba žltý syr a bol reklamou pre Hviezdne Vojny.

Dark Burger
Novinkou je teda práve čierny syr v Kuro Burger. Ten prešiel rovnakým údiacim procesom a vznikla tak rarita v podobe temného vizuálneho zážitku. Dokonca aj omáčka má zvláštne čierne sfarbenie – okrem čierneho korenia, cibule a cesnaku sa v nej nachádza aj výlučok z chobotníc pripomínajúci atrament. Nuž, na obrázku vyzerá Čierny Burger lákavo, no iba pre porovnanie z reálnej praxe ponúkame obrázok skutočného burgera :) Chutí však vraj výborne.

Reaálny Kuro Burger