Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čaká sa na verdikt ohľadne e-cigariet

Čaká sa na verdikt ohľadne e-cigariet
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Americká agentúra FDA sa rozhodla, že je načase pozrieť sa na zúbok elektronickým cigaretám a rovnako i sprísniť pravidlá ich marketingu a predaja. Okrem iného budú musieť výrobcovia e-cigariet a ich náplní vedecky podložiť, že tento spôsob fajčenia je menej škodlivý ako fajčenie klasického tabaku.

Užite si elektronické cigarety pokiaľ je čas. Americká FDA (Food And Drug Administration) dnes rokuje o radikálnych pravidlách regulujúcich predaj e-cigariet, cigár a podobných záležitostí. Plné znenie pravidiel sa dozvieme až zajtra, no už teraz vieme, že nové zákony sa budú týkať predaja osobám mladším ako 18 rokov – rovnako ako u skutočných cigariet, i tie elektronické budú stále pre nich nelegálne. Čo je však dôležité, výrobcovia budú musieť priznať, z čoho v skutočnosti náplne do cigariet pozostávajú, rovnako ako aj vysvetliť údajnú menšiu škodlivosť podloženú vedeckými faktami. Zaujímavosťou však je, že v nových návrhoch regúl ohľadne fajčenia elektronických cigariet sa nespomínajú obmedzenia v súvislosti s príchuťami ako hrozno či žuvačka – ktoré môžu práve deti nabádať k ich vyskúšaniu. Rovnako sa vraj nespomína ani zákaz ich propagácie na verejnosti, ako je to u klasických cigariet.

Po vydaní návrhu zákona bude mať ešte verejnosť 75 dní na svoje komentáre a až potom by agentúra mala začať finalizovať svoje pravidlá.