Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Parostroj, z ktorého sa takmer najete

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Trochu zvláštny titulok, no ešte zvláštnejší vynález - vývojár jedál Charlie Harry Francis totiž predstavuje parostroj, ktorý vytvára až 200 rôznych aróm. Z nich potom môžete pomocou slamky "ochutnávať" a vychutnávať jednotlivé prísady.

Charlie Harry Francis by sa zrejme urazil, ak napíšem, že je kuchár, takže ho radšej predstavím jeho vlastným vymysleným titulom „food inventor“, teda vývojár z oblasti jedla. Ide o experimentálneho kuchára, ktorý má nie len chuťové bunky na správnom mieste, ale tiež aj obchodného ducha. Vlastní spoločnosť Lick Me I´m Delicious, kde sa zrodili viaceré chutné i šokujúce typy dezertov – stačí spomenúť zmrzlinu s viagrou... Je preslávený a ľudia sú ochotní zaplatiť obrovské sumy za kúsok z jeho kuchyne. Svetové denníky o ňom písali najmä v súvislosti s fosforeskujúcou zmrzlinou a teraz si zaslúžil pozornosť opäť. Prichádza so zariadením, ktoré tvorí hmlu s viac než 200 príchuťami ako čokoláda, mango, ale aj jablkový koláč či pečená slaninka. Okrem hmly však využíva i efektné podsvietenie, ktoré dodáva týmto zariadeniam nádych old-school sci-fi.

A na čo vlastne tento chutný parostroj slúži? Jednoducho na to, aby ste si bez výčitiek svedomia mohli „ochutnať“ čo len chcete – a pritom nepribrali ani gram. K ultrazvukovému parostroju jednoducho pristúpite so slamkou a podobne, ako by ste pili nápoj, ochutnáte z pary. Aby sme sa dozvedeli viac, musíme si však počkať do uvedenia.