Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MINI Augmented Vision: Okuliare s rozšírenou realitou

MINI Augmented Vision: Okuliare s rozšírenou realitou
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
13. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Značka MINI preukázala na veľtrhu „Auto Shanghai 2015“ svoj inovatívny pohľad do budúcnosti svojím prototypom okuliarov MINI Augmented Vision, ktorý predstavuje budúcnosť dômyselného prepojenia vozidla MINI s okuliarmi, do ktorých sa premieta relevantný obsah.

Tento prototyp vytvára pomocou na mieru šitých a interaktívnych funkcií most medzi Augmented Reality a životným štýlom typickým pre túto značku. Dizajn a farebnú koncepciu okuliarov vyhotovili Designworks pre MINI.

Pri využití technológie „See-Through“ zobrazujú okuliare Augmented Reality relevantné informácie v priamom zornom poli vodiča, avšak bez toho, aby prekrývali ostatných účastníkov premávky. Tak zvyšujú bezpečnosť a komfort počas jazdy.

MINI Augmented Vision

Celkovo sa pomocou MINI Augmented Vision premietajú do zorného poľa nasledovné funkcie:

Zadanie cieľa pre navigáciu a odovzdanie tejto informácie vozidlu: vyhľadať miesta ako cieľové destinácie aj mimo vozidla a následne odovzdať túto informáciu vozidlu.

First Mile / Last Mile: indikácia navigácie z aktuálneho stanoviska k vozidlu príp. od vozidla k cieľu.

Funkcie Head-Up: indikácia rýchlosti, rýchlostného limitu atď. prostredníctvom okuliarov v primárnom zornom poli vodiča. Tieto informácie sa vždy zobrazujú na rovnakej pozícii nad volantom, aby neprekrývali účastníkov premávky.

MINI Augmented Vision

Analógová navigácia a Points of Interest: rozšírenie reality prostredníctvom analógových navigačných šípok „na ceste“, takže pohľad vodiča môže byť stále zameraný na premávku. Dodatočne je možné zobrazovanie zaujímavých miest pozdĺž trasy, napr. voľných parkovacích miest.

Messaging: Po doručení správy sa na okuliaroch objaví malý symbol. SMS/krátku správu môže prečítať vozidlo. Z bezpečnostných dôvodov nie je možné zobrazovať text počas jazdy.
X-Ray-View / transparentné časti vozidla: systém umožňuje virtuálny pohľad cez časti vozidla (ako napr. stĺp A, dvere atď.), aby boli viditeľné prekryté oblasti.

Augmented Parking: uľahčuje zaparkovanie pomocou zobrazovania snímok z kamery, ktorá je zabudovaná v (pravom) zrkadle, v okuliaroch. Vďaka tomu je možné jednoznačne a pohodlne určiť odstup od obrubníka.

MINI Augmented Vision

(Zdroj: Tlačová správa BMW Group)