Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Aston Martin DB Convertible: Doprajete vášmu dieťaťu luxus...?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pod názvom Aston Martin DB Convertible Junior sa totiž skrýva niečo menšie – a tým je kabrio model pre deti do 10 rokov. Je to zmenšenina svojho predchodcu zo 60.rokov 20.storočia, ktorý má rozmery iba 2,5 metra x 1,03 metra.

Aston Martin – auto agenta 007, ale aj auto známe v luxusnej triede. Teraz však svetlo sveta uzrel najmenší model a tým rozhodne nemyslíme nijaký 3-dverový mini kabriolet. Pod názvom Aston Martin DB Convertible sa totiž skrýva niečo ešte menšie – a tým je kabrio model pre deti do 10 rokov. Je to zmenšenina svojho predchodcu zo 60.rokov 20.storočia. Jeho rozmery sú iba 250 cm x 103 cm a sú tu dvoje dvere. Automobil má pohon zadných kolies a väčšina vnútorného zariadenia je ručne vyrobená a opracovaná. Farbu dokáže výrobca prispôsobiť vášmu veľkému originálu stojacemu na dvore či v garáži. Za jeho výrobou stojí spoločnosť Nicholas Mee & Co – predajca Aston Martin v Londýne.

Aston Martin DB Convertible Junior je zmenšený model zo 60tych rokov pre vašu ratolesť

4-taktnému vzduchom chladenému benzínovému motoru s objemom 110 cm3 sekunduje prevodovka s tromi prevodovými stupňami. Podľa slov výrobcu môže automobil ísť rýchlosťou 74 km/h. Vnútro je čierne a voliteľne buď kožené alebo vinylové. Priestor na plynové pedále je však natoľko nastaviteľný, že i dospelý človek sa v ňom dokáže pohodlne previezť. Aston Martin DB Convertible Junior je už dostupný za cenu 27,000 amerických dolárov.