Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Connected Vehicle Cloud: Inteligentné Volvo

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosti AT&T a Ericsson vytvorili spoluprácu, ktorej cieľom bude zlepšenie pripojiteľnosti externých zariadení a aplikácií, ktoré podporuje systém Ericsson Connected Vehicle Cloud. Výsledkom má byť lepšie prepojenie medzi vozidlom a aplikáciami, teda i celkové cloudové prostredie pre autá.

Riešenie Connected Vehicle Cloud stojí na servisnej platforme Ericssonu a ľudia v aute budú mať tak prístup k aplikáciám priamo z obrazovky v aute – ako príklad sú uvedené služby súvisiace s odhaľovaním porúch vozidla či automatické objednávanie v servise (opravy i prehliadky). Čoskoro sa dočkáme i áut s riešením od Ericssonu a AT&T, ktoré ponúknu pripojenie na vlastnú sieť WiFi, alebo zábavno-informačné on-demand služby. Služba Conected Vehicle tiež umožňuje komunikáciu s podobnými ekosystémami – satelitné rádiá, správcovia ciest, štátne inštitúcie – a tak môže priamo zobrazovať aktuálne informácie o dopravnej situácii, ale i o pamiatkach, reštauráciách či hoteloch na okolí.

Ericsson a ATT prinášajú cloudové riešenie pre Volvo

Zaujímavosťou môže byť ešte služba "Park & Pay", kedy riešenie automaticky rozpozná, kedy bude vodič parkovať a nájde sama parkovacie miesto, dokonca i zaparkuje a jedným dotykom obrazovky môže vodič zaplatiť parkovné. Okrem toho je tu "Volvo on Call“ funkcia umožňujúca kedykoľvek sa spojiť s autom cez smartfón z akéhokoľvek miesta. Môžete tak skontrolovať množstvo benzínu, dodatočne uzamknúť či otvoriť auto, vyhriať ho. K dispozícii je i notifikácia v prípade odcudzenia či trackovanie. Kompletná ukážka fungovania tohto systému prebehla na CES 2014 v januári tohto roku.