Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sygic odhalil novú funkciu Alcohol Calculator pre Car Navigation vo vozidlách FORD

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
10. 1. 2018
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Slovenská spoločnosť Sygic dnes na medzinárodnom technologickom veľtrhu CES 2018 predstavila novú funkciu Alcohol Calculator. Nová funkcia bude k dispozícii pre všetkých majiteľov vozidiel značky Ford s infotainment systémom vybaveným technológiou Sync 3 a v najbližších týždňoch aj pre ostatné platformy vrátane technológie MirrorLink 1.1., aplikácií Jaguar a Land Rover InControl a aplikácie HondaLink App.

Sygic Car Navigation je najpokročilejšia navigačná aplikácia na svete, ktorá používateľom umožňuje prístup ku GPS nástrojom s mapami, aktuálnym dopravným informáciám v reálnom čase, odporúčaniam na parkovanie a informáciám o cenách paliva v reálnom čase.  Nová funkcia Alcohol Calculator na výpočet alkoholu v krvi zdôrazňuje snahu spoločnosti Sygic zvyšovať bezpečnosť na cestách. Po nástupe do vozidla položí aplikácia vodičovi otázky, na základe ktorých dokáže určiť, či je pre neho bezpečné šoférovať.

Slovenská spoločnosť Sygic predstavila novú funkciu Alcohol Calculator pre svoju navigáciu Car Navigation. Nová funkcia bude k dispozícii pre všetkých majiteľov vozidiel značky Ford s infotainment systémom vybaveným technológiou Sync 3.

Aplikácia Sygic je optimalizovaná pre dotykové displeje Sync 3 AppLink vo vozidlách značky Ford, ktoré využívajú technológiu Smart Device Link (SDL) tohto výrobcu automobilov. Keď vodič nastúpi do vozidla Ford a spustí infotainment systém Sync 3 po 22:00, aplikácia sa ho spýta, či pil alkohol. Ak je odpoveď kladná, na dotykovej obrazovke sa zobrazia štyri jednoduché otázky: pohlavie vodiča, hmotnosť, počet vypitých nápojov a čas od posledného nápoja. Na základe týchto odpovedí aplikácia rozhodne, či je pre vodiča bezpečné šoférovať.

V roku 2015 na cestách v EÚ prišlo o život 26 200 osôb. Negatívne dôsledky požívania alkoholu na bezpečnosť na cestách sú nevyvrátiteľné. Jazda pod vplyvom alkoholu má na svedomí približne štvrtinu všetkých úmrtí na cestách v Európskej únii.

Sygic Car Navigation s novou funkciou Alcohol Calculator pre vozidlá Ford.

„V rámci odhodlania zvyšovať bezpečnosť na cestách spoločnosť Sygic prichádza s funkciou Alcohol Calculator, ktorá prispeje k riešeniu problému s alkoholom za volantom a zvýši tak bezpečnosť vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky,“ povedal Francisc Juras, Automotive produktový manažér spoločnosti Sygic.

Až 74 % všetkých používateľov smartfónov na svete využíva na svojich zariadeniach technológiu GPS – Navigačná aplikácia spoločnosti Sygic je najviac sťahovaná navigačná aplikácia na svete a spoločnosť BBC ju označila za jednu z najúspešnejších aplikácií vôbec. Funkcia Alcohol Calculator bude k dispozícii bezplatne pre prémiových používateľov zariadení s operačnými systémami iOS a Android a rozšíri zoznam bezpečnostných funkcií, ktoré sú súčasťou navigačných aplikácií spoločnosti Sygic, vrátane funkcie Head-up Display pre bezpečnú jazdu v noci a automatického upozorňovania na obmedzenie rýchlosti.

Sygic Car Navigation s novou funkciou Alcohol Calculator pre vozidlá Ford.

(Zdroj: Tlačová správa Sygic)