Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

MWC 2014: Zabezpečte si voľné ruky v aute i kamióne

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V Barcelone sme si prezreli i dve novinky určené dvom skupinám vodičov - takým, ktorí vlastnia osobné auto, no i takým, ktorí jazdia na kamióne. Accel Voyager a Truckphone TF-100 sa teda pokúsia zlepšiť ich podmienky za volantom. Každý po svojom.

Komunikácia vo vnútri auta sa na MWC 2014 tešila veľkému záujmu. Okrem Fordu a jeho prepracovaného Sync 2 sa však predviedli i iní výrobcovia, ktorí ponúkli niečo pre menej náročných a jedna ukážka bola venovaná i kamionistom.

Izraelský výrobca Accel ukázal nový smartfón do auta s názvom Voyager. Jednoducho ho nainštalujete do auta a používate ho so sesterskou SIM kartou k vášmu existujúcemu smartfónu. Takto máte prístup k dátam vášho smartfónu. Okrem dotykového displeja má i veľké prehľadné tlačidlá a ponúka možnosť hlasového zadávania kontaktov. Okrem toho má dobrý zvuk, pri telefonovaní ruší efekt echa a ponúka možnosť diagnostiky auta. Poskytuje i vnútro-autovú 3G WiFi sieť, kde slúži ako hotspot pre ďalšie pripojenie iných zariadení.

Ak však nevlastníte auto, ale rovno kamión, potom je tu pre vás Truckphone TF-100. Jednoduché a intuitívne používateľské rozhranie vás bude pri jazde vyrušovať iba minimálne. Ponúka rovnako prehľadné a veľké tlačidlá, päť smerové navigačné tlačidlo a One touch voice mail acces. Pri telefonátoch nebudete počuť vlastnú ozvenu a vďaka externému mikrofónu a reproduktorom môžete vykonávať i hands free hovory.

Telefón pre kamionistov Truckfone TF-100