Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Audi connect: 5 GB, 6 mesiacov LTE a 99 dolárov

Audi connect: 5 GB, 6 mesiacov LTE a 99 dolárov
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nemecká automobilka Audi zverejnila cenník svojej vnútro-autovej siete, môžeme sa teda v rámci novej rady pripojiť už tento rok k LTE. K dispozícii bude pol ročný 5 GB objem dát za 99 dolárov a 30-mesačný balík s 30 GB za 499 dolárov.

Internetová sieť v aute, Connected vehicles a do tretice aj vysokorýchlostný prenos dát 4G. To sú záležitosti, ktoré v poslednom období veru musia brať do úvahy aj výrobcovia automobilov. Audi sa rozhodlo, že bude svoju vnútro-autovú sieť nazývať Audi connect a o LTE už aj hovorí dlhšiu dobu. Konečne však vieme viac podrobností. Bude ponúkať 6-mesačný balík s objemom dát 5 GB za 99 dolárov. Ak však chcete niečo dlhodobejšie, potom je tu i alternatíva v podobe 30-mesačného plánu a 30 GB za 499 dolárov. Celková cena sa pohybuje trochu vyššie, ako sa pôvodne očakávalo, no treba pripomenúť, že ide o 4G. T-Mobile, napríklad, poskytoval „iba“ 3G. Dátové pripojenie a prenos zabezpečuje teraz AT&T.

Ak si však kúpite niektorý z nových sedanov A3 vybavený Audi Cnnect, potom budete mať túto službu pol roka bezplatne. A kedy sa na to môžeme tešiť? Nemecko vraví, že vybavená LTE bude už celá tohtoročná nová rada.