Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Osram: Ferrari s LED ambient tunningom

Osram: Ferrari s LED ambient tunningom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Osram predstavila na autosalóne v Bratislave svoju víziu interiérového osvetlenia auta - prvý LED ambient svetelný tunning do interiérov vozidiel, ktorý sa ovláda cez rozhranie WiFi. Mali sme možnosť vidieť ho priamo aplikovaný priamo na športovom automobile Ferrari 355.

Nemecká spoločnosť Osram je jedným z popredných svetelných výrobcov sveta. Ich rukami prejdú produkty a komponenty ako lampy, svetlá LED, elektronické predradníky či kompletné riešenia osvetlenia. Na bratislavskom autosalóne sa v tunningovej hale predstavili s ambient osvetlením interiéru presláveného športového Ferrari 355 90-tych rokov. Išlo o dovtedy neprezentovaný svetelný tunning LED ambient, ktorý je bezkáblový. Osram ho navrhol priamo do interiérov vozidiel a ovláda sa cez WiFi. Táto bezkáblová inštalácia zmení poriadnym spôsobom interiér auta.

                                         Interiér vybavený LED ambient svetlami ovládanými cez WiFi

Celú inštaláciu tvoria dve sady. Prvou je Door Entrance Ledge, ktorú tvorí pás LED. Jeho aplikáciu uľahčia magnetické príchytky na kapotu pod dverami, a potom sa už automaticky rozsvecuje pri otváraní dverí. Sadu číslo 2 tvoria Spot&Lightguide dávajúci priestor aj vašej kreativite a osobnému vkusu pri namontovaní svetiel a Wallwasher je možné dokonca umiestniť v ktorejkoľvek časti interiéru auta. Celá sada sa ovláda jediným diaľkovým ovládačom a k dispozícii je 7 farebných variácií, či 4 úrovne stlmenia osvetlenia. Nabíjanie prebieha cez USB konektor. Všetky LED produkty pre interiér i exteriér automobilov od Osram si môžete prezrieť na podujatí Power fest 1.mája 2014. To sa bude konať na Slovakia Ringu.