Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Koncept športového elektrického hyper-SUV chce brázdiť piesočné duny

Koncept športového elektrického hyper-SUV chce brázdiť piesočné duny
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
3. 3. 2020
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Talianske dizajnérske štúdiou GFG Style predstavili zaujímavý koncept takzvaného hyper-SUV s elektrickým pohonom, ktorý bol nazvaný ako 2030. Ide o elektromobil s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorý by si mal poskytnúť zábavnú jazdu bez ohľadu na terén.

Koncept elektrického hyper-SUV 2030 je postavený na hliníkovej karosérii a obsahuje časti vyrobené z uhlíkových vlákien. Zatiaľ nie sú presné údaje o výkone, no spoločnosť tvrdí, že 2030-tka je schopná zrýchliť z 0 na 100 km / h len za 3,5 sekundy, pričom dosahuje maximálnu rýchlosť 200 km / h. Maximálny dojazd na jedno nabitie batérie je udávaný na približne 365 kilometrov. Batérie sú naskladané v zadnej časti vozidla a teda nezostalo miesto pre úložný kufor.

Koncept elektrického hyper-SUV 2030

Interiér pôsobí vyváženým dojmom, s ostrejšími športovými hranami. Nad radiacou pákou je umiestnený veľký dotykový displej. Klasickú palubnú dosku nahradil širokouhlý menší displej. Exteriér vozidla pôsobí skôr ako superšport než SUV do terénu. Dizajnéri sa pohrali s niektorými aerodynamickými prvkami a rôzne spojlery a krídla nahradili výraznými oblúkmi nad prednými kolesami. Všetko dokresľuje výrazná zelená metalíza, ktorá dodáva vozidlu odvážnosť.

Koncept elektrického hyper-SUV 2030

Pohon všetkých štyroch kolies by pritom mal zabezpečiť jazdu „po akomkoľvek teréne“, čo návrhári smelo prezentujú vizualizáciou vozidla prechádzajúceho cez piesočné duny. No už zo zverejnených záberov konceptu je vidno, že podvozok je nižší ako tomu býva pri bežných SUV, takže odvážne tvrdenie o terénnych schopnostiach tohto elektromobilu treba skôr brať ako marketingový ťah. Napriek tomu je 2030-tka stále vizuálne zaujímavý kúsok.

Koncept elektrického hyper-SUV 2030