Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Môžu deti kresliť po kapote?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Veruže môžu, no nie klasickým spôsobom, ale trochu technologickejším - Toyota predviedla veľmi zaujímavý koncept svojho auta pre deti s názvom Camatte 57. To má digitálnu kapotu, ktorú si deti môžu prispôsobiť doslova na mieru. Pomocou scanera tu totiž prenesú obrázok, ktorý nakreslili.

Koncept Toyoty Camatte má už niekoľko verzií a je navrhnutý tak, aby deti získali už v mladšom veku záľubu v autách. Zaujímavosťou sú odoberateľné panely auta, vrátane krytu na kapotu. Tento rok na veľtrhu hračiek Tokyo Toy Show však pribudne novinka v rade Camatte s mimoriadne inovatívnym nápadom. Ak sa predsa len vaša ratolesť rozhodne, že si tam kapotu ponechá, v tom prípade si ju môže i prispôsobiť.

Tvorí ju totiž LED pokrytie, ktoré zobrazí akýkoľvek vizuál, ktorý sem pomocou scanera dieťa prenesie. Jednoducho najskôr počká, kým ho kopne múza, potom nakreslí želané „logo“ a stlačí tlačidlo „scanovať“. Na veľtrhu sa predstaví model bez kapoty, vďaka ktorému deti lepšie porozumejú, ako to funguje s prevodovkou a volantom, no tiež uvidíme spomínaný model LED. Výstava prebieha oddnes do 15.júna, takže mnoho zaujímavostí nás ešte len čaká. A keďže ide o Japoncov, určite sa môžeme tešiť na množstvo hračiek technologického charakteru.