Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čo robí 22 miliónov európskych žien s chladničkou?

Čo robí 22 miliónov európskych žien s chladničkou?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

22 miliónov Európaniek využíva chladničku na skladovanie najrôznejších kúskov oblečenia i kozmetiky – vraví nedávny prieskum spoločnosti Samsung Electronics. Za každých okolností treba totiž vyzerať čo najlepšie. Módna expertka Emma Hill k tomu dodáva: "V kozmetických kruhoch je obchodným tajomstvom, že uchovávanie niektorých nenahraditeľných výrobkov v chlade nielenže umocňuje dobrý pocit, ale zabezpečuje výrobkom tiež čerstvosť a vyššiu účinnosť po dlhšiu dobu.“

Spoločnosť Samsung Electronics nedávno vo svojom prieskume zistila, že každá 5. Európanka ukladá do svojej chladničky najrôznejšie kúsky oblečenia, kozmetiku, krémy na ošetrenie nôh, a dokonca aj spodnú bielizeň. „V dnešnej dobe požadujeme od chladničky oveľa viac, než len skladovanie týždenného nákupu potravín. Pre súčasné domácnosti je tiež dôležité, aby bolo v chladničke možné čo najefektívnejšie skladovať všetky výrobky bez ohľadu na to, či ide o potraviny alebo iné predmety,“ vraví Luke Mansfield, riaditeľ európskeho inovačného tímu spoločnosti Samsung Electronics.

Počet žien, ktoré skladujú svoje módne doplnky a kozmetiku v chladničke:
22 mil. v Európe, z toho:
6 mil. v Poľsku
5 mil. v Nemecku
4,5 mil. vo Francúzsku
4 mil. v Taliansku
3 mil. vo Veľkej Británii

Vhodným riešením pre dôvtipné skladovanie kozmetiky a oblečenia v priestore spolu s potravinami ponúka chladnička Samsung Food Showcase. Okrem zásuviek na jedlo je totiž vybavená aj kozmetickou zónou. V rámci oblečenia v chladničke vedie Francúzsko, no nemyslite si, že je to šialený výstrelok! Ide o zmysluplnú starostlivosť o bielizeň. Tá totiž vydrží v chladničke dlhšie ako nová.

Čo všetko sa dá v chladničke uchovávať:

Kašmírové a angorské svetríky. Zmrazenie kašmírskej a angorskej vlny prispieva k hubeniu vajíčok molí. Keď uložíte starostlivo zabalené svetríky do chladničky, udržíte počas teplejších mesiacov mole na uzde a zamedzíte pĺznutiu vlny.
Organické prípravky starostlivosti o pleť a prípravky starostlivosti o pleť s vitamínom C. Vitamín C je veľmi ťažké udržať v stabilnom stave. Organické a prírodné prípravky obsahujú menej konzervačných látok, takže im chlad prospieva.
Očné tiene a ceruzky s dlhou trvanlivosťou. Make-up s dlhotrvajúcim účinkom obsahuje prchavejšie prísady, ktoré môžu v teplom prostredí rýchlejšie vyprchať. Uchovávajte ho teda v chlade, aby vydržal dlhšie.
Oleje na tvár. Najkvalitnejšie tvárové oleje obsahujú vysoký podiel prospešných éterických olejov, ktoré pochádzajú napr. z harmančeka, levandule a kadidla. Časom tieto vzácne oleje strácajú svoj účinok a môžu sa kaziť, rovnako ako extra panenský olivový olej. Keď ich budete uchovávať v chladničke, zostanú dlhšie čerstvé.
Lak na nechty. Čím je vyššia teplota, tým je lak na nechty lepkavejší. V horúcom počasí ho uchovávajte v chladničke, aby zostal tekutejší a ľahšie sa nanášal.
Spreje na nohy. Kozmetické tajomstvo pre unavené a opuchnuté nohy v horúcom počasí: osviežujúci sprej na nohy na báze mäty piepornej priamo z chladničky.
Očné krémy, gély a masky. Keď si na pleť priložíte niečo ľadovo studené, zmiernite tým jej opuch. Očné masky (ideálne sú tampóny napustené rastlinnými roztokmi, ktoré sa dajú pod oči) a očné gély uchovávajte v chladničke, aby ste zvýšili ich účinok spočívajúci v zmiernení opuchu.
Vložky do topánok uchovávané v chladničke vynikajúco ochladia horúce, unavené a opuchnuté nohy.

(Prieskum viedla spoločnosť Kantar Media online na piatich európskych trhoch medzi respondentmi od 16 rokov. Spravili asi 1 000 rozhovorov na každom trhu. Prieskum prebiehal v Poľsku, Taliansku, Francúzsku, Nemecku a vo Veľkej Británii).

Zdroj: TS Samsung Electronics