Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google sa plavil po Dunaji

Google sa plavil po Dunaji
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Používatelia služby Google Street View budú môcť čoskoro vidieť krásu rieky Dunaj z netradičného pohľadu – Google totiž vykonal svetovo prvé fotenie prebiehajúce v 6 krajinách spoločne. Počas neho mali umiestnenú špeciálnu kameru na palube výletnej lode a tá vyfotografovala 170km úsek Dunaja na našom území, no k tomu bude patriť celý tok od delty v rumunskej Cernejvode po Bratislavu.

Ide o projekt „Google na slovenskú nôtu“, ktorý má za cieľ šíriť slovenskú kultúru, umenie a krásy prírody. Fotodokumentáciu zabezpečuje Google pomocou Street View zariadenia Trekker. To sa nachádza na palubách lodí, ktoré sa plavia Dunajom. Trekker sa skladá z 15 objektívov a zložením ich obrazu vznikajú neskôr panorámy, ktoré si budeme môcť pozrieť. Pôjde o pohľad na významné mestá z lodnej perspektívy. Budeme sa tak môcť virtuálne plaviť popri architektonických pamiatkach, mostoch alebo cez chránené krajinné územia. Street View z Dunaja pripraví fotografie z Bratislavy, ale tiež z miest v Maďarsku (Budapešť), v Srbsku (Belehrad a Novi Sad) alebo Rumunsku (Cernavoda). Do projektu patria Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Chorvátsko, Bulharsko a Rumunsko.

“Sme radi, že môžeme pomôcť Slovensku ukázať používateľom internetu na celom svete popri historických a kultúrnych pokladoch aj svoje turistické prednosti z nového pohľadu,” vraví Ulf Spitzer, Street View Programme Manager Google. “Možnosť plavby po Dunaji využitím Street View prispeje jednak k rozvoju cestovnému ruchu, ale takisto poskytne novú možnosť pre každého, kto by sa rád vybral na virtuálnu plavbu riekou Dunaj z pohodlia svojho domova.”

Plavba po Dunaji je obľúbenou turistickou atrakciou a podľa štatistík si z lodí na Dunaji pozrie výhľad na mestá asi 500.000 turistov. Podobné atrakcie sú i vo svetových metropolách ako výhľad na Londýn z Temže, alebo plavba po Amazonke v Amerike. Rovnako ich poskytuje i Street View.

Zdroj: internet