Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Estimote: Vaše rozšírené zmysly a iné

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Internet of things, teda u nás v preklade niečo ako prelinkovanie a vzájomná interakcia zariadení s bezdrôtovými technológiami a podobne, sa pokúša vytvoriť prepojený ekosystém rôznych typov elektroniky. Najnovšie je tu Estimote Nearables v podobe malých nálepiek, ktoré poskytujú informácie o mieste, pohybe a teplote.

Estimote Nearables sú miniatúrne počítače poháňané procesorom ARM. Majú vlastnú pamäť a disponujú Bluetooth rozhraním. Monitorujú informácie o mieste, teplote a pohybe a vysielajú ich. Ich rozmer však nie je celkom mikro. Sú viditeľné a slúžia na označenie reštaurácií, budov, auta, kabelky čo dokonca psieho obojku.

S využitím softvérového vývojárskeho kitu si dokáže sám používateľ vytvoriť aplikáciu podľa vlastného želania. Môže potom Tieto malé kúsočky nesúce informácie využívať na najrôznejšie účely. Ak Nearable napríklad použijete na bicykli, potom vám môže prísť upozornenie v prípade, že sa bicykel pohne bez vášho vedomia. Tiež vám však môže pripomenúť, že ste si zabudli tašku v kaviarni či dokonca vás môže cez smartfón zobudiť skôr, pretože má zlé správy z dopravnej situácie. Rovnako sa dá využiť v obchodoch, kde vďaka umiestneniu na produktoch dokáže na konci dňa predávajúci zistiť, ktorý tovar chytilo do rúk najviac ľudí.

Zariadenie je však limitované diaľkou, jeho dosah je 70m. Je zaliate v silikóne, takže by mu nemalo prekážať žiadne počasie. Spolupracuje s Androidom aj iOS a dočkáme sa ho v októbri za cenu 99 dolárov za kit s 10 známkami a vývojárskym setom.