Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Microsoft Band s desiatimi senzormi

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 11. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nové wearable, teda obliekateľné zariadenie od Microsoftu má krátky a výstižný názov – ide jednoducho o Microsoft Band (náramok). Ako už Microsoft dávnejšie avizoval, ide o zariadenie plné senzorov, ktoré sa nerado nazýva priamo „inteligentnými hodinkami“.

Asi najväčším ťahačom tohto zariadenia od Microsoftu je fakt, že spolupracuje nielen s platformou Windows Phone, ale tiež iOS a Android. So smartfónom s týmito platformami spojíte náramok cez Bluetooth. Prečítate si tu potom správy a máte prístup i ku Cortane. Zariadenia má displej s rozlíšením 320 x 106 bodov a veľkosťou 1,4 palca. Batérie sú tu až dve, majú kapacitu 100 mAh a naplno ich nabijete vraj už za jeden a pol hodiny. Potom by mali fungovať až 48 hodín.

Senzorov je tu až 10 a nechýba vstavané GPS. Band vám spočíta kroky, precestovanú vzdialenosť, spálené kalórie, ale zmeria aj kvalitu spánku. Zaujímavosťou je monitor UV žiarenia, ktorý môže pomôcť pri rozhodovaní, či si máte dať na seba dávku opaľovacieho krému.

K náramku patrí aplikácia Microsoft Health, ktorá je novou záležitosťou od Microsoftu. Spojil sa v ňom so spoločnosťami RunKeeper, Gold´s Gym, MyFitnessPal a môžete využívať ich log-in.