Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Smart hodinky Samsung Gear S od zajtra v predaji!

Smart hodinky Samsung Gear S od zajtra v predaji!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 11. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Najnovší model nositeľných zariadení značky Samsung skrýva za zakriveným displejom bohatú ponuku funkcií vrátane možnosti 3G pripojenia, hlasovej navigácie, rozšírenej funkcie S Voice, 24-hodinové spravodajstvo alebo kondičného asistenta S Health.

Nová generácia inteligentných hodiniek Samsung Gear S vychádza v ústrety potrebám aktívnych užívateľov. Rovnako ako predchádzajúce modely umožňuje Gear S čítanie SMS, prijímanie hovorov, nastavenie upozornení alebo písanie e-mailov. Z hľadiska konektivity a aplikácií však išiel Samsung pri modeli Gear S omnoho ďalej.

Variabilita pripojenia Gear S zahŕňa 3G, Bluetooth a WiFi. Užívatelia sú tak bez obmedzení informovaní o všetkých upozorneniach zo sociálnych sietí, v kalendári alebo v aplikáciách, aj keď nemajú smartfón práve pri sebe. Hodinky samostatne fungujú vďaka nanoSIM karte, ktorá sa vkladá do slotu na zadnej strane displeja. Informácie sa zobrazujú prostredníctvom základných widgetov a oznamovacích okien. Pre komunikáciu slúži virtuálna klávesnica, alebo S Voice pre zadávanie hlasových príkazov.

Partnerstvo s Nike
Inteligentné hodinky Gear S maximálne podporujú svojho majiteľa v najrôznejších aktivitách. Okrem obvyklých funkcií sa Samsung rozhodol rozšíriť možnosť, ako viesť aktívny život a pritom byť stále v kontakte s okolím, a uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Nike. Majitelia Gear S tak budú mať vďaka aplikácii Nike+ Running motiváciu pri behaní stále pred očami a svoje údaje zaznamenajú bez toho, aby museli mať pri sebe smartfón. Priamo na zápästí je možné sledovať všetky informácie vrátane prejdenej vzdialenosti, času, tempa, tepovej frekvencie alebo nabehaných bodov NikeFuel. Aplikácia tiež obsahuje vstavaný hudobný prehrávač, v ktorom si bežci vyberú hudbu zo zoznamu skladieb jednoduchým poklepaním. Dosiahnuté výsledky môžu navyše jednoducho v priebehu niekoľkých sekúnd zdieľať s priateľmi.

Ďalšie rozšírené funkcie a aplikácie

Predinštalované aplikácie:
A) Navigator: Here for Gear navigácia pre peších. Je možné stiahnuť mapy a navigovať offline (aj bez prepojenia s telefónom).
B) Nike+: Bežecká aplikácia – umožňuje spustiť meranie trasy cez Gear S.
C) S Health: Krokomer (meranie krokov pomocou gyroskopu), Cvičenie (beh, chôdza, cyklo a turistika) – umožňuje využiť meranie pomocou GPS alebo krokomeru, meria srdcový tep, spánok, intenzitu UV.

Aplikácia stiahnuteľné zadarmo:
A) Opera – internetový prehliadač.
B) Endomondo, Runtastic – umožňuje spustiť meranie trasy cez Gear S.
C) Deezer Gear – ovládanie hudobnej aplikácie.
D) Sleep as Android – meranie priebehu spánku.
E) Travel Translator – preklad do 37 jazykov so zadávaním slov hlasom.
F) Fleksy Messenger, 5 Tiles SMS – alternatívne aplikácie pre zasielanie SMS (iný spôsob zadávania textu).
G) Instant Settings – umožňuje ovládať nastavenie v telefóne vzdialene.
H) Gear Essentials kategórie: Compass, Timer, Voice Memo, Stopwatch.
I) Hry: Escape for Gear, 2048 for Gear.
J) FlashLight Lite – svietidlo v Gear S.

Samsung Gear S ďalej ponúka funkcie, ako sú 24-hodinové spravodajstvo alebo servis Financial Times „fastFT“ spoločne s pokročilou čítacou technológiou Spritz.

Poznámka: pre stiahnutie aplikácií do Gear S je potrebné najprv nainštalovať do telefónu/tabletu aplikáciu Samsung Gear Manager a potom zvoliť ponuku Gear Apps.

Praktický a súčasne štýlový dizajn
Zariadenie Samsung Gear S je vybavené displejom Super AMOLED s veľkosťou 2 palce. Vďaka jeho ľahkému zakriveniu hodinky pohodlne priľnú k zápästiu. Užívatelia majú na výber širokú ponuku vzhľadov ciferníku a vymeniteľných remienkov, takže môžu presne vyjadriť svoj vlastný vkus a štýl. Súčasťou príslušenstva, ktoré je tiež nielen praktické, ale aj štýlové, sú aj najnovšie slúchadlá Gear Circle. Po spojení náušníkov pripomínajú slúchadlá náhrdelník, ktorý pri prichádzajúcom hovore alebo upozornení na dôležitú udalosť zavibruje.

Odporúčaná cena inteligentných hodiniek Samsung Gear S je 369 € s DPH. Dostupné budú od 14. do 16. novembra exkluzívne v značkových predajniach Samsung a od 17. novembra u ďalších partnerov. Odporúčaná cena slúchadiel Samsung Gear Circle je 99 € s DPH.

(Zdroj: TS Samsung)