Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Rolling Bench: A je to v suchu!

Rolling Bench: A je to v suchu!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 11. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Keď čítame o niektorých vývojárskych novinkách, možno si povieme, že to predsa nie je žiadna zložitá technológia! No často ide skôr o kvalitu nápadu, ako o samotnú zložitosť technológie. Na to sa spoľahol Sung Woo Park a – vyšlo to.

Určite ste sa už neraz stretli s tým, že pri prechádzke na námestí či v parku ste si chceli sadnúť na lavičku, no tá bola mokrá. Pár kvapiek sa dá zotrieť i vreckovkou, no po takom poriadnom daždi je to pomerne problém. Dizajnér Sung Woo Park z juhokórejského mesta Soul si preto povedal, že to vyrieši. Jeho predizajnované oddychové lavičky Rolling Bench Rolling Benchsa tak skladajú z rotačného pásu z dreva, ktorý sa do pohybu dostáva kľukou. Akonáhle oprší jedna časť dreveného pásu, po daždi si záujemca o posedenie jednoducho pretočí kľukou drevený pás na opačnú, suchú stranu. A to je asi všetko, čo treba na vysvetlenie princípu.

Po internete kolovali nápady ohľadom ďalšieho využitia lavičky – ak na nej niekto leží, môžete ho „nemiestnym žartom“ z lavičky vystrnadiť, alebo za pomoci kamaráta, ktorý bude kľučkou za vás pohybovať, si môžete vyskúšať chôdzu Michaela Jacksona...