Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Grande Infinity: precízne kyvadlové hodiny s trezorom

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
16. 12. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Kyvadlové hodiny nie sú až takou bežnou vecou, ktorú máme doma v obývačke, ale pre milovníkov týchto predchodcov moderných hodín ponúkajú výrobcovia naozaj zaujímavé kúsky. Jedným z nich môžu byť aj kyvadlové hodiny Grande Infinity, ktoré na prvý pohľad o sebe dávajú vedieť, že ich cena sa pohybuje v astronomických číslach.

Hodiny sú vysoké 1,8 metra a ich tvar je zaoblený. Telo je vyrobené z ebenového dreva Macassar a hliníka s desiatimi vrstvami zručne vylešteného laku. Priehľadné dvierka vám potom poskytnú pohľad na celý mechanizmus hodín.

Za sklom Grande Infinity sa skrývajú sekundové kyvadlové hodiny Alpha 01 s viditeľným, ale úplne tichým krokovým strojom z kalenej ocele. Ďalej je vidieť pastorok z kalenej ocele osadený šiestimi rubínmi či leštené pozlátené ozubené kolesá. Celkový dojem dotvára kyvadlová tyč vyrobená z uhlíkového kompozitu tak, aby zamedzila tepelnej rozťažnosti.

Stlačením ovládacieho tlačidla sa otvoria z každej strany skryté dvierka, ktoré odhalia interiér lemovaný talianskou kožou Nappa. Interiér je podsvietený LED svetlami. Ten ukrýva 20 naťahovacích zariadení, ktoré sa radia medzi najvyspelejšiu technológiu na svete.

Spodná časť hodín Grand Infinity je využitá ako bezpečnostná schránka. Je v nej vstavaný trezor so zvýšeným zabezpečením VDS triedy 1, ktorý má tiež zabudované automatické naťahovače.

Kyvadlové hodiny Grand Infinity sa okrem dizajnu môžu pochváliť aj unikátnosťou, pretože sa ponúkajú v obmedzenom počte iba 75 kusov.