Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Somabar: automatický robotický barman

Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
18. 12. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Príprava miešaných nápojov bez skúseností vie byť náročná a zaberie veľa času, no čo ak by tieto nápoje za vás miešalo robotické zariadenie a vy ste sa mohli venovať zábave spolu s priateľmi? A práve Somabar by sa mohol stať barmanom spoločenských večierkov, ktorý vám pripraví váš obľúbený miešaný nápoj v priebehu pár sekúnd.

Na rozdiel od podobných zariadení, ktoré na pohľad nevyzerajú príliš esteticky, Somabar svojím dizajnom pripomína bežné kuchynské zariadenie a tak pohodlne zapadne medzi váš kávovar či iné spotrebiče.

Rozmery zariadenia sú 48 x 28 x 38 centimetrov a môže byť v týchto farebných prevedeniach: modrá, červená, oranžová alebo sivá. Na oboch stranách má umiestnené plniace valcové nádoby, v ktorých sú uložené likéry a ďalšie ingrediencie používané pre miešané nápoje. Nádoby sú odnímateľné a dajú sa ľahko umývať. Somabar sa zvnútra čistí sám pomocou výplachového systému, ktorý sa aktivuje po každej príprave nápoja.

Somabar komunikuje s používateľovým smartfónom, vybaveným operačným systémom iOS alebo Android, pomocou Wi-Fi pripojenia. O miešanie drinkov sa postará samotná aplikácia, ktorá obsahuje prednastavené nápoje. Dokáže aj identifikovať ingrediencie v nádobách a ponúkne vám vhodný nápoj. Používateľ si sám môže nastaviť silu nápoja a nastaviť jeho jednotlivé zložky. Dá sa teda aj experimentovať a o zaujímavé nápoje sa môžete podeliť s priateľmi na sociálnych sieťach.