Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

(18+) VA w.o.w: Technológie v bariérovej antikoncepcii

(18+) VA w.o.w: Technológie v bariérovej antikoncepcii
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
20. 4. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Ixu LLC sa zaoberá inováciami na poli bariérovej antikoncepcie, teda kondómov, už od roku 1998 a ich najnovší projekt si kladie za cieľ vytvoriť niekoľko nových variantov ženských kondómov, z ktorých niektoré budú využívať patentovanú miniaturizovanú elektroniku, akú poznáme z bežných nositeľných zariadení.

Pripravovaný rad ženských kondómov VA w.o.w. (Worn of women) chce predviesť potenciál technológie nositeľných zariadení aj do intímneho života. Táto technológia prináša lepšiu stimuláciu (napríklad vibrovaním) a zvyšuje tak celkový pôžitok pri pohlavnom styku. Kondóm sa dá pripojiť a kontrolovať z mobilným zariadením prostredníctvom bezdrôtovej technológie (Bluetooth a podobne).

VA w.o.w. ženský kondóm

Z konceptu vyplýva, že malé vibračné zariadenie je strategicky zabudované v bielej časti vonkajšieho rámu, ktorý je v tvare srdca. Tento dizajnový rám sa nachádza na otvorenom konci mäkkého latexového vrecka kondómu. Biely hubovitý disk umiestnený na uzavretom konci latexového vrecka pomáha udržať kondóm v stabilnej polohe na mieste počas pohlavného styku.

VA w.o.w. ženský kondóm

Spoločnosť Ixu LLC v spolupráci s privátnym objektom založili tento projekt na financovanie a podporu nových inovácií pre tento segment. Predstavený prvý nový ženský kondóm s nositeľnou patentovanou technológiou by mohol mať svoj debut v priebehu 18-24 mesiacov.

VA w.o.w. ženský kondóm