Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

S hodinkami Gear S2 vám nič neunikne

S hodinkami Gear S2 vám nič neunikne
Autor:
Roman Mališka
Zverejnené:
10. 9. 2015
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Samsung predstavila inteligentné hodinky Samsung Gear S2, ktoré vynikajú univerzálnym okrúhlym dizajnom s intuitívnym rozhraním a pokročilými funkciami. Vďaka širokej ponuke doplnkov je možné hodinky jednoducho prispôsobiť osobným potrebám či vkusu.

Unikátny otočný rámik hodiniek Gear S2 spoločne s tlačidlami Home a Back zaisťujú rýchly, presný a pohodlný prístup k oznámeniam aj aplikáciám.

Samsung predstavil dva varianty: Gear S2 a Gear S2 classic, ktorými chce osloviť dve odlišné skupiny užívateľov. Inteligentné hodinky Gear S2 classic sú so svojou elegantnou čiernou farbou a koženým remienkom vytvorené predovšetkým pre tých, ktorí dávajú prednosť nadčasovému dizajnu klasických hodiniek. Naopak Gear S2 predstavujú ideálnu voľbu pre aktívnych užívateľov, ktorí si potrpia na minimalistický moderný dizajn.

Samsung, Gear S2, hodinky, inteligentné hodinky, IFA 2015, technológie, novinky

Samsung Gear S2 sú hrubé len 11,4 mm, ponúkajú neuveriteľne realistický obraz a vďaka kompaktnému dizajnu sa hodia pre každé zápästie. Vďaka 1,2-palcovému kruhovému displeju a rozlíšeniu 360 x 360 (302 ppi) sú aplikácie veľmi zreteľne viditeľné, a tak užívateľom neunikne žiadne upozornenie. O plynulý výkon sa postarajú operačný systém Tizen a optimalizovaný 1GHz dvojjadrový procesor.

Užívatelia sú neustále v spojení so svojim kalendárom, kontaktmi, e-mailom, správami a dokonca je možné priamo prostredníctvom hodiniek odosielať krátke textové správy. Verzia hodiniek Gear S2 s 3G konektivitou je vybavená vôbec prvou e-SIM s možnosťou využívania schopnosti, ktorá umožňuje rýchle fungovanie bez toho, že by hodinky boli v tesnej blízkosti telefónu.

Samsung, Gear S2, hodinky, inteligentné hodinky, IFA 2015, technológie, novinky

Nové fitnes funkcie hodiniek Samsung Gear S2 pomôžu užívateľom s udržiavaním výbornej kondície. Vďaka 24-hodinovému záznamu denných činností majú ich majitelia neustály prehľad o všetkých aktivitách. Fitnes funkcia tiež odosiela upomienky, aby motivovala užívateľov k dosiahnutiu stanovených cieľov.

Ďalším výkonným pomocníkom je NFC technológia, ktorá umožňuje prostredníctvom hodiniek zaplatiť v obchode. Samsung spolupracuje s množstvom partnerov naprieč rôznymi odvetviami na neustálom rozširovaní možností využitia Gear S2 a na zefektívnení mobility svojich užívateľov rôznymi spôsobmi. Už teraz je napríklad možné hodinky využiť ako inteligentné kľúče od auta či domu, alebo ako diaľkové ovládače Smart domácností.

Samsung, Gear S2, hodinky, inteligentné hodinky, IFA 2015, technológie, novinky

Všetky prepojené funkcie budú podporované batériou, ktorá vydrží 2-3 dni. Pre nabíjanie stačí hodinky položiť na bezdrôtovú dokovaciu stanicu, ktorá je súčasťou balenia.

V spolupráci s partnermi Samsung teraz ponúka ku svojim hodinkám širokú ponuku krytov a remienkov, aby si užívatelia mohli vybrať podľa svojho osobného vkusu a nálady. Remienok aj kryt je možné jedným cvaknutím vymeniť a vytvoriť si z hodiniek módny doplnok vhodný pre aktuálnu príležitosť alebo dennú dobu.

Samsung, Gear S2, hodinky, inteligentné hodinky, IFA 2015, technológie, novinky

Už pri uvedení na trh bude k dispozícii množstvo aplikácií špeciálne upravených pre kruhové rozhranie hodiniek Gear S2, pričom ponuka aplikácií sa bude neustále rozširovať vďaka spolupráci s vývojármi a partnermi.

Hodinky Samsung Gear S2 budú dostupné v tmavo šedom prevedení s tmavosivým remienkom, alebo v striebornom prevedení s bielym remienkom. Verzia Samsung Gear S2 classic bude k dispozícii v čiernej farbe s koženým remienkom.

Samsung, Gear S2, hodinky, inteligentné hodinky, IFA 2015, technológie, novinky

(Zdroj: Tlačová správa Samsung)