Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Blacklamp Carbon: Exkluzívny kúsok hodiniek aj s technológiou NASA

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
22. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Britský výrobca hodiniek pre náročnejších klientov Schofield Watch Company predstavil svoj nový kúsok v limitovanej edícii 101 kusov. Už tento fakt hovorí o tom, že ide o neobyčajný tovar.

Hodinky s názvom Blacklamp Carbon sú vyrobené z jediného kúsku tmavého materiálu s názvom Morta (reč je samozrejme o vrchnom plášti hodiniek, nie o vnútorných súčiastkach). Morta je špeciálna forma uhlíkového vlákna a je ručne ukladaná a formovaná do malých blokov. Každý z týchto blokov tvorí základ pre jedny hodinky.

Blacklamp Carbon hodinky s technológiou NASA
Zaujímavosťou je však i osvetlenie. To prichádza v dvoch spôsoboch. Prvý zdroj je trícium, ktoré je uložené v korune hodiniek. Trícium je to izotop vodíka a počas jeho rozpadu elektróny zasahujú fluorescenčnú vrstvu a ona vydáva svetlo. Je viditeľné v noci. Druhým zdrojom svetla uloženým okolo ciferníka je Moonglow – materiál vyvinutý NASA. Vyžaruje tiež neustále slabšie svetlo a vydrží veru viac, ako fosforeskujúce hviezdy na strope detskej izby. Možno sú tak všetky 3 materiály dôvodom, prečo hodinky stoja 16 000 dolárov...