Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nepodceňujme čistotu fitness náramkov či smart hodiniek

Nepodceňujme čistotu fitness náramkov či smart hodiniek
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pri elektronických zariadeniach a gadgetoch sa zameriavame, ako inak, na špecifikácie, výkon a, dobre, aj na výzor. V súvislosti s fitness náramkami a smart hodinkami by sme sa však mali starať i o citlivosť našej pokožky.

Zvlášť, ak je človek náchylný na bakteriálne infekcie či, nebodaj, trpí alergickými reakciami na niektoré druhy materiálov. Najviac sťažností na fórach padalo na hlavy FuelBand, Fitbit Force i Jawbone Up24. Zhodou náhod bolo viacero majiteľov týchto náramkov alergických na nikel a latex, i keď Jawbone napríklad obsahoval nikel iba vo svojom logu a iné náramky ho obsahovali zrejme iba v rámci stopových prvkov. Spoločnosti však okamžite reagovali a Jawbone Up24 je už potiahnutý protialergickým materiálom, Force už nahradila latex a náramky Fitbit vymieňa bez príplatku tým, ktorým sa preukázala alergická reakcia.

Avšak alergia na rôzne druhy materiálov a látok nie je jediným problémom, ktorý pri náramkoch a smart hodinkách na používateľov číha. Viaceré tieto zariadenia sú totiž vodotesné a monitorujúce spánok – to znamená, že ich neskladáme z rúk ani počas sprchovania a nočného odpočinku. Za dlhý čas, čo náramok prichádza do styku s kožou, tak môžu vzniknúť rôzne vyparenia a usadzovať sa nečistoty. Dermatológovia teda vravia a varujú, aby používatelia náramkov nezabúdali pravidelne používať na čistenie antibakteriálne mydlá či iné prípravky.