Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Fin premení vašu dlaň na dotykové zariadenie

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Fin je prsteň, ktorý zmení vašu dlaň na dotykové zariadenie, či rozhranie reagujúce na gestá. Je nasadené na palci a obsahuje množstvo senzorov, ktoré snímajú jeho pohyb vo vzťahu k dlani. Môžete tak ovládať smartfón, Smart TV ale aj fotoaparát.

Smart hodinky, smart prstene, intouch zariadenia či fitness náramky. Zaujímavé vecičky, no tu vývoj rozhodne nekončí. Ide sa stále ďalej. A najnovším prírastkom do rodiny je Fin – prsteň, ktorý zmení vašu dlaň na dotykové zariadenie, či rozhranie reagujúce na gestá. Je nasadené na palci a obsahuje množstvo senzorov, ktoré snímajú jeho pohyb vo vzťahu k dlani. Tiež rozlišuje i to, na ktorú časť prstov kladiete palec, a takto zmení vašu dlaň aj na numerickú klávesnicu. Vďaka tomu určité pohyby znamenajú určité pokyny, ktoré sa „preložia“ do reči príkazov pre zariadenia ako smartfón či fotoaparát. Tieto príkazy sú prenášané cez Bluetooth rozhranie 4.0.

Vďaka Fin sa zmení vaša dlaň na dotykové rozhranie

Ak si osvojíte pohyby prstov, potom si hravo zvyknete na takýto spôsob ovládania. Dá sa to prirovnať k prstokladu na klávesnici – tam treba cvik, no časom to zjednoduší prácu s počítačom. Využitie má tiež široké spektrum – od korigovania hlasitosti hudby po zmenu kanálov na Smart TV až po kontrolu smartfónu počas jazdy autom. Fin je kompatibilný s iOS, Androidom i Windowsom a spoločnosť stojaca za Fin – RHL Vision Technolgies dokonca uviedla SDK (Software Development Kit) s tým, že i ďalší vývojári môžu objavovať nové možnosti, ako Fin využiť. Prsteň obsahuje lítiovo-železnú batériu dobíjateľnú cez mikro USB port a každé nabitie vydrží asi mesiac fungovania. Prsteň je zároveň odolný voči prachu a vode v rámci štandardu IP67. V súčasnosti je projekt možné podporiť na Indiegogo.