Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Poétique Midnight Planétarium: Vychutnajte si pohyb planét na vašom zápästí

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
27. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

V skutočnosti je názov týchto hodiniek ešte i so slovom "Complication" a je to naozaj tak - tieto hodinky totiž neukazujú čas pomocou ručičiek, ale pomocou pohybu planét. Nebudete teda síce vedieť, či niekto meškal 10 minút, ale dozviete sa, že Merkúr obišiel Slnko za 88 dní.

Myslíte, že sa na Zemi zdržíte dlhšie, ako je zaužívaný štandard? V tom prípade sa treba vybaviť i hodinkami, ktoré vám vydržia ten nápor dekád. Možno nimi budú práve tie od Van Cleef & Arpels s názvom Complication Poétique Midnight Planétarium. Nemajú ručičky na zobrazovanie minút a hodín, ale vlastnia 6 planét našej slnečnej sústavy, ktoré rotujú okolo Slnka. Pozor – v reálnom čase! Hodinky sa skladajú z 396 maličkých súčiastok, ktoré skutočne pôsobí i na výzor, doslovne nadčasovo.

Detailný pohľad do hodiniek Complacation Planetarium Midnight Poetique

A ako je to s obehom tých planét? Merkúr spraví 1 obeh okolo Slnka za 88 dní, Venuša už potrebuje na jedno koliesko až 224 dní, Zem to zvláda, ako inak, za 365 dní. V tomto malom planetáriu je najvzdialenejšou planétou Saturn a ten spraví jeden okruh za 29 a pol roka. Hodinky budú dostupné v priebehu tohto roka a ich cena je tiež tak trochu vesmírna – 245, 000 dolárov.