Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Génie 02 Terre s jedinečným mechanickým altimetrom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hodinky s altimetrom – meračom nadmorskej výšky – nie sú dnes ničím výnimočným. No, vlastne v prípade, že ide o elektronické smart hodinky. No ak si radi priplatíte za luxus, potom je tu novinka zo švajčiarskej klasickej dielne, ktorá je výnimočná práve tým, že je komplet mechanická.

Hodinky pochádzajú od známej znáčky Breva Genéve a volajú sa Génie 02 Terre. Tie majú nie len altimeter, ale i všetky ostatné komponenty len a len mechanické. Hodinky nasledujú svojho predchodcu Géie 01, ktorý bol zase ako prvý s mechanickým barometrom. A keď už sa tu výškometer nachádza, spoločnosť chce zdôrazniť práve pobyt vo vyšších nadmorských výškach – tieto hodinky nezlyhajú ani tam, kde by mohlo GPS na smartfóne s určovaním polohy zlyhať. Čiže najmä v kaňonoch či pri strmých útesoch.

Zadná strana hodiniek Breve Genie 02 s vygravírovanými nadmorskými výškami lyžiarskych stredísk

Hodinky sú vyrobené z titánu G5, odolajú vode do hĺbky 30 m a výšku nad hladinou mora ukážu do 5,000m. Hodinky sa skladajú zo 415 komponentov a pohyb 45 častí z nich je taktovaný na 3 Hz. Na jedno natiahnutie vydržia 65 hodín. Informácie o zostávajúcom čase sa tiež zobrazujú na displeji. Na zadnej strane sú okolo pohyblivých častí vygravírované názvy a nadmorské výšky známych lyžiarskych stredísk ako Aspen, St. Moritz, Cortina, Kitzbuhel. Hodinky majú tri tlačidlá – alebo skôr skrutky, kde jedna slúži na nastavenie času a naťahovanie hodiniek, druhá je na nastavovanie altimetru a kalibráciu spojenú s tlakom a počasím, nuž a tretie tlačidlo zase vháňa do hodiniek vzduch v prípade, že indikátor vlhkosti „Sealed“ varuje pred zarosením. Tento kúsok predstavili bude stáť 132,000 amerických dolárov a predáva sa v limitovanej edícii 55 kusov.