Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Fenix 2: Hodinky, s ktorými sa nestratíte

Fenix 2: Hodinky, s ktorými sa nestratíte
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výrobca navigácií Garmin nedopustí, aby ste sa stratili nielen v aute, ale ani pri športe. Predstavuje svoje hodinky Garmin Fenix 2, ktoré obsahujú i GPS. Okrem toho sa tu nájde i výškomer, barometer či funkcia na monitorovanie srdečnej činnosti. Smart hodinky sa spárujú so zariadeniami iOS.

Garmin predstavuje nové smart hodinky. Od golfistov a pilotov prešiel k aktívnym športovcom a prináša pre nich novinku s názvom Fenix 2. Áno, keďže ide o číslo 2, novinka má aj svojho predchodcu z roku 2012. Ide o outdoorové zariadenie, ktoré obsahuje i GPS modul, nové funkcie , ktoré môžete využiť počas tréningu a určite poteší nejedného športovca aj jednoduchšie ovládanie.

Novinka z dielne Garminu obsahuje GPS

Fenix 2 sa dajú spárovať so smartfónom a je vhodné na športy ako beh, lezenie, bicyklovanie, lyžovanie i plávanie. Výhodou môže byť feedback, ktorý prebieha v reálnom čase. Po tréningu teda nemusíte dodatočne analyzovať váš výkon. Okrem GPS sa v hodinkách nachádza i výškomer, barometer a 3-osový kompas. Počas behu či cyklistiky sa zíde i funkcia HRM, teda Heart Rate Monitor, ktorá sleduje činnosť vášho srdca. Spárovanie so smartfónom prebieha cez Bluetooth a svoje výsledky tak môžete hneď i zdieľať v Garmin online komunite. Batéria by mala vydržať asi 50 hodín so zapnutým GPS režimom a 5 týždňov s vypnutým GPS. Hodinky samozrejme podporujú i upozornenia v súvislosti s hovorom na smartfóne a spolupracujú s iOS – od iPhone 4S vyššie. Dostanú sa na trh v marci za cca 400 dolárov bez HRM.

Mimochodom, ak by ste počas športovania zablúdili do neznámych končín, využijete práve spomínané GPS na to, aby vám pomohlo vrátiť vás nazad presne po tej istej ceste.