Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Duracell: Zahrejete sa, až keď sa chytíte za ruky!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Zima je síce už zrejme v našich zemepisných šírkach za nami, no sú oblasti, kde teplota príliš nestúpa ani v tomto období nad 0 stupňov Celzia. V Kanadskom Montreale spravil preto známy výrobca batérií Duracell jeden pokus, ktorý okrem produkcie tepla na zastávkach dokonca aj spájal ľudí.

Poznáme to. Mrzneme v zime na zastávke, okolo fúka, v lepšom prípade padá sneh – v horšom šľahá ľadový dážď. Na nikoho zo spolučakajúcich sa radšej ani nepozrieme. V Kanade sa však rozhodli vyrobiť autobusové zastávky, ktoré budú vyhrievané. Nuda, však? Omyl!!!

Ak priložíte ruky k značkám a chytíte za ruku druhého človeka, zastávka vás zohreje

Treba teda spomenúť, že budú vyhrievané vzájomnou spoluprácou a ľudským telom. Autobusová zastávka totiž obsahuje dva kontakty, pozitívny a negatívny, každý v inej časti prístrešku. Aby sa tieto kontakty spojili a ohrievače sálajúce teplo zo stropu zastávky tak začali produkovať teplo, potrebujú spájajúci vodič. A tým nie je nikto iný, ako čakajúci ľudia. Jeden človek však nedokáže svojimi rukami dočiahnuť na oba konce, takže sa musí vždy niekoľko ľudí nejakým spôsobom chytiť za ruky. Pozrite si vo videu, aké situácie a úsmevy to spôsobilo.