Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Margot: Ľúbi ma, neľúbi ma...

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
31. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Výrobca luxusných hodiniek Christoph Claret má pre dámy zaujímavú ponuku hodiniek s riekankou o láske, ktorú všetci dôverne poznáme. Trhajú sa pri nej malé lupienky zo sedmokrásky a recituje sa formulka "Ľúbi ma, neľúbi ma...". Výsledkom má byť zistenie, či k nám osoba, na ktorú myslíme, prechováva skutočnú lásku. V tomto prípade sa lístky ukrývajú v hodinkách.

Túto krátku riekanku nám zo 14.storočia prinášajú do zautomatizovanej podoby hodinky s názvom Margot od výrobcu luxusných hodiniek Christophe Clareta. V ich ciferníku je vsadená práve sedmokráska.

Sedmokráska v ciferníku nie je statická – je vyrobená tak, že jednotlivé lístky sa dokážu poskladať patentovaným spôsobom pozdĺž okraja. Tvoria tak dojem, akoby ste ich trhali. Ak presne o druhej hodine stlačíte tlačidlo na to určené, pri skladaní (ukrývaní) jednotlivých lístkov zároveň zaznie jemné cinknutie červeného rubínu o miniatúrnu nákovku. Popri tom sa však zobrazujú i formulky lásky. Nie však len v podobe „ľúbi ma, neľúbi ma“, ale vo francúzštine sa objavujú i slová: veľmi, posadnuto, šialene, trochu – a bohužiaľ, aj slovíčko vôbec.

Táto zábavka na krátenie času však stojí okolo 223,000 dolárov. Možno to bude tým, že jej súčasť tvoria diamanty, perlový podklad a 95 vzácnych kameňov na zadnej strane, ktoré sú aplikované na mechanizme hodiniek. Stena je samozrejme priehľadná, takže sa dá sledovať ich pohyb.

Mimochodom, v 9 z 10 prípadov pri riekanke „Ľúbi ma, neľúbi ma“ vyjde pozitívna odpoveď. Lupienkov na sedmokráske by malo byť totiž 55.