Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čo keby bol Google človekom?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
1. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Dnes je prvý apríl, deň humoru, a tak sa snáď pod dnešnú hlavičku vojdú i témy, ktoré nehýria technológiami, no zaručene rozveselia a zaslúžia si pozornosť. Skupina tvorcov nakrútila zábavné video o tom, ako by to asi vyzeralo, ak by bol Google človekom a sedel by vo svojej kancelárii...

Vďaka spoločnosti Google pribudlo do našej slovenčiny niekoľko nových slov. Nie sú síce kodifikované, no poznajú ich všetci a akceptujú sa i v oficialitách. Ak teda hľadáme niečo pomocou prehliadaču od Google, tak vlastne „gúglime“, ak niečo nevieme, pokúšame si to „vygúgliť“. A veľakrát hovoríme o Google ako o živej veci: „Google ti pomôže, Google to nájde“.

Skupina tvorcov z College Humor však zobrala túto tému doslovne a nakrútila video, ktoré obletelo svet. V ňom spravili z Google človeka. Ako by to teda vyzeralo, keby na druhej strane linky sedí nieto reálny? To si môžete pozrieť vo videu. Bohužiaľ, je iba v angličtine, no zaoberá sa bežnými zádrheľmi počas nášho vyhľadávania: Google poradí, Google opraví, keď sa pomýlime v zadaní frázy do okienka s kurzorom (z Miss pippi sa stane Mississippi, pri zadaní „download Firefox“ to Google vykoná, no neodpustí si – Počuli ste už o Chrome?, nevynecháva však ani vyhľadávanie, ehm, zaujímavých obrázkov...). K videu je i druhá časť, kde pribudla tajná kontrola v podobe NSA vykúkajúca v pravidelných intervaloch spoza stola v prípade, že používateľ zadal podozrivé heslo (milé nedorozumenie s "teror" obrázkami a "teriér" obrázkami).