Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Special Pet zlepší kondíciu 4-nohého kamaráta

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
2. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na našich štvornohých domácich miláčikov nedáme dopustiť - staráme sa o nich, kupujeme im oblečenie, kŕmime vyberanými jedlami. A práve v tom je celý problém. Komfort môže byť z hľadiska zdravia i nebezpečný. Vývojári sa preto rozhodli pomôcť i psíkom a sú tu s obojkom Special Pet.

Special Pet je obojok, ktorý meria vášmu psovi dĺžku spánku, množstvo spálených kalórií či krokov. Obojok spolupracuje s Android platformou a komunikuje so smartfónom vďaka rozhraniu Bluetooth. Dáta, ktoré z činností vášho psíka obojok zozbiera, sa ukladajú v pamäti, ktorá sa nachádza v obojku. Vďaka prepojeniu cez Bluetooth ich môžete v smartfóne skontrolovať. Analýzou v aplikácii sa odhalí, ako je na tom váš pes so zdravím. 

Zaujímavosťou je, že ak váš pes nemá napríklad dostatok pohybu, aplikácia vám pošle správu a navrhne vám, aby ste ho vzali von. Zariadenie totiž obsahuje 3-osový akcelerometer, ktorý zabezpečuje dáta spojené s pohybom. Ako pes kráča, akcelerometer počíta kroky. V súvislosti s váhou psa potom dokáže vypočítať v spolupráci s algoritmom i počet spálených kalórií. Ak do aplikácie zadáte množstvo jedla, ktoré váš pes zje, aplikácia vám dokáže odporučiť vhodné cvičenia aj ich časový úsek.

Vývojári chcú týmto obojkom dosiahnuť, aby naše zvieratá žili asi o 20 percent dlhšie. Mnoho psov na svete totiž spomínaným prejedaním a nedostatkom pohybu doslova trpí. Obojok v ničom neobmedzuje, má iba 13g a batéria vydrží na jedno nabitie 3 dni.