Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Hodinky Runner Cardio odmerajú váš pulz

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
3. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

TomTom tu bol už pred rokom so svojimi hodinkami Runner GPS určenými všetkým bežcom. Tento rok však predstavuje ďalšie verzie s názvom Tomtom Runner Cardio a Multi-Sport Cardio, v ktorých nechýba monitoring srdcového tepu, no ani minuloročné GPS.

TomTom športové hodinky však nie sú inteligentné, teda nemajú prívlastok smart. Nedajú sa tak spárovať so smartfónom. Ako sám výrobca vraví, sú to hodinky určené na šport, ktoré si dáte na ruku pred pohybovou aktivitou a po skončení ich môžete odložíte. Ich výhodou je, že na meranie tepu nebudete potrebovať pás so senzorom na hrudníku. Na zadnej strane ciferníka je totiž spomínaný senzor vstavaný. K tomuto senzoru však naväzujú i ďalšie funkcionality. Oblasti, ktoré súvisia s činnosťou a monitorovaním srdca sú i spaľovanie tukov či záťaž. To umožní, aby ste trénovali na optimálnej úrovni a prispôsobovali si okamžite tréningový plán. Informácie sa zobrazujú na hodinkách totiž v reálnom čase. V nastaveniach si môžete zadať i vašu cieľovú frekvenciu tepu a v momente, keď idete buď príliš rýchlo alebo príliš pomaly, vás na to upozorní.

Runner Cardio venoval výrobca predovšetkým ľuďom, ktorá radi behajú a ich cena je 269 dolárov. Ak však nebudete váhať priplatiť si o 30 dolárov viac, potom môžete mať verziu Multi-Sport Cardio za 299 dolárov. Tie sú až aj pre cyklistov, plavcov a iné športy. Hodinky sú odolné a tiež aj (logicky) vodotesné.