Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Automat na "selfies" - odteraz vo vašom bare!

Automat na "selfies" - odteraz vo vašom bare!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Autoportréty, či zaužívane z angličtiny už aj u nás – selfies, sa stali neoddeliteľnou súčasťou albumov na sociálnych sieťach. Výrobcovia smartfónov dokonca i pri konštrukcii nových zariadení myslia na obľúbenosť selfies a snažia sa ponúknuť predný fotoaparát s čo najlepším rozlíšením. No aby nám na selfie neprirodzene netrčali ruky po stranách, prichádza doslova revolučné zariadenie.

 

 

 

Nazýva sa Selfie Mirror, teda „selfie zrkadlo“. Ide o automat, ktorý môže stáť v baroch či reštauráciách a vyhotoví fotografiu, na ktorej práve držíte luxusný havajský drink, alebo sa usmievate s partiou kamarátov. Selfie Mirror má na prednej strane zrkadlo, a tak sa zákazník pozerá na seba. Vo vnútri je Mac Mini, webkamera a svetlá LED, ktoré ovláda Arduino. Tie vyznačia, ktorá časť zrkadla je ešte v zábere. Nemôže sa tak stať, že niekto zo spoločnej fotografie bude chýbať na párty-fotke. Pred automatom je i vyznačené miesto, kam sa máte postaviť. Po spustení časomiery a po odfotografovaní potom publikuje vašu fotografiu na Twitter.

Selfie Miror je vylepšenie verzie Twitter Mirror, ktoré poskytovalo selfies celebritám v zákulisí veľkých show. Divák, ktorý show sledoval v televízii, si mohol zároveň na Twitteri pozrieť fotografie zo zákulisia.